BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

2014-2020 m. ES investicijomis įgyvendinamų projektų vertė – 1 mlrd. eurų

2016 m. vasario 18 d. / Finansų ministerija

Antrajame šių metų Stebėsenos komiteto posėdyje svarstyta ir pritarta Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo, Ūkio bei Aplinkos ministerijų administruojamų ir 2014–2020 m. ES fondų lėšomis finansuojamų 15 priemonių projektų atrankos kriterijams. 

Rodoma:

Jais remiantis, bus vykdoma įvairių ūkio sričių projektų atranka: moterų ir vyrų lygybės skatinimo, gyventojų skatinimo naudotis internetu viešosios interneto prieigos infrastruktūroje, pažangių elektroninių paslaugų kūrimo, elektromobilių įkrovimo prieigų tinklo kūrimo, atliekų tvarkymo sistemos valdymo, dalyvavimo tarptautinių mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų renginiuose, užsienio įmonių mokslinių tyrimų ir inovacijų, išradimų patentavimo tarptautiniu mastu bei kt.

Visoms jau patvirtintoms priemonėms institucijos aktyviai rengia projektų finansavimo sąlygų aprašus, kvietimų teikti paraiškas dokumentus, taip pat sudaro planuojamų įgyvendinti valstybės ir regionų projektų sąrašus.

Iki dabar paraiškas ES investicijoms gauti projektų vykdytojai galėjo teikti pagal 13 konkursinių priemonių, o projektų sąrašai sudaryti pagal 30 priemonių (tiek pagal valstybinio, tiek pagal regioninio planavimo priemones). Bendra paskelbtų kvietimų ir sudarytų projektų sąrašų suma siekia daugiau kaip 1,2 mlrd. eurų.

Naujausiais duomenimis, 2014–2020 m. ES lėšomis įgyvendinamų projektų bendra vertė siekia daugiau kaip 925 mln. eurų. Iš jų daugiausiai projektų vykdoma aplinkosaugos, socialinės apsaugos, susisiekimo, verslo bei energetinio efektyvumo srityse. Už atliktas investicijas projektų vykdytojams jau išmokėta apie 370 mln. eurų 2014–2020 m. ES fondų lėšų.

Stebėsenos komiteto nariams taip pat pristatytas ES fondų investicijų komunikacijos planas, kuriame numatytos atskirų institucijų komunikacijos kryptys, tikslai bei siekiami rezultatai iki 2018 metų. Visų planuojamų komunikacijos kampanijų tikslas – prisidėti prie 2014–2020 m. ES investicijų veiksmų programoje numatytų socialinių ir ekonominių pokyčių įgyvendinimo.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatyta Europos socialinio fondo paramos ir jaunimo užimtumo iniciatyvos veiksmingumo, efektyvumo ir poveikio vertinimo ataskaita bei 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonės „Jaunimo užimtumo didinimas“ ir projektų įgyvendinimo eiga.

Posėdžio medžiagą ir patvirtintus projektų atrankos kriterijus rasite čia

Stebėsenos komitetas sudaromas vadovaujantis ES reglamentu. Jam pavesta nagrinėti ir tvirtinti projektų atrankos kriterijus, prižiūrėti veiksmų programos įgyvendinimą ir pažangą siekiant nustatytų rezultatų. Jį sudaro ES investicijas administruojančių ministerijų ir agentūrų atstovai taip pat socialinių, ekonominių partnerių organizacijų atstovai.