BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Amber Grid“ investicijos į modernius dujotiekius sieks beveik 15 mln. eurų iš ES fondų

2016 m. kovo 1 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

AB „Amber Grid“ pasirašė net aštuonias finansavimo ir administravimo sutartis skirtingiems energetikos projektams. Į visus projektus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, bendrovė investuos beveik 15 mln. eurų.

Didžiausias projektas iš aštuonių yra skirtas magistralinių dujotiekių modernizavimui, diegiant pažangius infrastruktūros elementus.  Į šį projektą bus investuota apie 6 mln eurų.
Magistralinių dujotiekių atšakos į Girininkų, Jonavos, N. Akmenės ir Palangos dujų skirstymo stotį  bei  Panevėžys-Šiauliai II gija pastatytos 1964 - 1998 metais. Šiomis dujotiekių atšakomis perduodamos dujos į Kretingos, Palangos, Naujosios Akmenės, Mažeikių, Papilės, Birštono, Prienų, Girininkų, Jonavos skirstymo stotis, taip pat dujotiekių atšaka Panevėžys-Šiauliai dujos tiekiamos ir kitiems sistemos naudotojams.
 Iki šių dienų minėtų dujotiekių vidinė diagnostika nebuvo vykdoma, nes dujotiekiai nėra tam pritaikyti. Šių dujotiekių čiaupai yra technologiškai pasenę ir sandarūs. Įvykus nenumatytiems dujų perdavimo sistemos sutrikimams, būtų sudėtinga tinkamai ir operatyviai lokalizuoti dujų nuotėkius ar avarijas.
Projekto įgyvendinimo metu šešiose dujotiekių atkarpose bus įrengtos kontrolinio įtaiso paleidimo ir priėmimo kameros bei įdiegtas operatyvus sistemos technologinis valdymas. Šių technologijų pagalba butų užtikrintas patikimas dujų perdavimas nurodytų dujotiekių vartotojams, t. y. pagerinama viešosios paslaugos kokybė ir išvengiama vartotojų nuostolių dėl nutrauktos vykdomos ūkinės veiklos.
Pasak bendrovės, taip pat šių pažangių elementų pagalba būtų valdomas gamtinių dujų srautas, operatyviai reaguojama į sistemos sutrikimus (avarijas), tokiu būdu mažinamas išmetamų teršalų kiekis bei išvengiama sunkių žmonių sužalojimų.
Kitų projektų metu bus siekiama padidinti gamtinių dujų perdavimo sistemos saugumą ir patikimumą, padidinti gamtinių dujų perdavimo sistemos informacijos suteikimo operatyvumą ir patikimumą, įdiegti pažangią technologinę įrangą ir operatyvų valdymą bei modernizuoti dujotiekius  diegiant šiuolaikinius įrenginius ir pažangius elementus.