BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

APPLE kursai, stipriai pakeitę Lietuvos mokyklą, atsisveikina su Lietuva

2015 m. birželio 30 d. / Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Birželio 29 d. – liepos 3 d. Lietuvoje vyksta A.P.P.L.E. (Amerikos pedagogų talkos Lietuvos švietimui programa) 25-ieji vasaros kursai mokytojams. Tai paskutiniai kursai, organizuojami su A.P.P.L.E. bendrija. Kaip ir buvo numatyta, ši programa truko 25 metus, kursuose dalyvavo apie 50 proc. mūsų šalies mokytojų, seminarus jiems vedė daugiau nei 200 lektorių iš JAV ir Kanados. 

Birželio 29 d. – liepos 3 d. Lietuvoje vyksta A.P.P.L.E. (Amerikos pedagogų talkos Lietuvos švietimui programa) 25-ieji vasaros kursai mokytojams. Tai paskutiniai kursai, organizuojami su A.P.P.L.E. bendrija. Kaip ir buvo numatyta, ši programa truko 25 metus, kursuose dalyvavo apie 50 proc. mūsų šalies mokytojų, seminarus jiems vedė daugiau nei 200 lektorių iš JAV ir Kanados.

„A.P.P.L.E.  bendrijos organizuojami vasaros kursai – prasminga ketvirtį amžiaus vykusi pilietinė iniciatyva. Lietuvos pedagogai tikriausiai jau nebeįsivaizduoja vasaros be kuriame nors šalies kampelyje kasmet atsirandančios galimybės atnaujinti savo žinias, pasikeisti patirtimi, aptarti naujoves. Kursuose aktualias švietimo reformos temas nagrinėjo, su pedagogikos idėjomis, įžvalgomis ir didaktikos naujovėmis susipažino beveik 30 tūkst. Lietuvos mokytojų. Linkiu, kad toks savanoriškas ir JAV lietuvių pilietiškumo paskatomis užaugintas impulsas ateityje sėkmingai įsilietų ir į kitas Lietuvos švietimo  veiklas“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Šiemet kursuose įvairių dalykų mokytojams rengiamas seminaras, skirtas aptarti Matematinio, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerinio ugdymo sistemos (angl. – STEAM) iššūkius Lietuvos mokyklai. Bus ieškoma bendrų sprendimų, kaip pagerinti mokinių mokymo(-si) pasiekimus, įgyvendinant STEAM. Istorijos, pilietiškumo pagrindų, geografijos mokytojai aptars pilietiškumo ugdymo situaciją mokyklose, ieškos, kaip pagerinti kokybę, nacionalinio saugumo aktualijas integruoti į ugdymą per pamokas ir popamokinę veiklą.

Pradinio ugdymo mokytojams šiemet bus pasiūlyta dirbti grupėje „Rašymo procesas nuo darželio iki pagrindinės mokyklos“, kurioje bus kalbama apie mokinių gebėjimą atrasti ir išreikšti savo idėjas, formuoti nuomonę apie tas idėjas, kurti rašinį. Kalbų mokytojai gilinsis į komandinio darbo subtilybes, susipažins su kalboms mokyti naudinga naujausia informacija internete. Mokyklų direktorių pavaduotojams ugdymui bus surengtas seminaras apie mokyklos kultūros atnaujinimą.

Pradinio ugdymo, kalbų mokytojų ir pavaduotojų ugdymui grupėse paskaitas skaitys lektoriai iš JAV, atstovaujantys A.P.P.L.E. bendrijai. Kitose grupėse – Lietuvos mokytojai, išugdyti ilgametės A.P.P.L.E. programos. Pirmenybė atrenkant į kursus šiemet buvo teikiama rajonų, tautinių mažumų mokyklų mokytojams. Kursus organizavo Ugdymo plėtotės centras, jie finansuojami iš ES projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ lėšų.

A.P.P.L.E. bendrija (Amerikos pedagogų talka Lietuvos švietimui)  įsteigta 1990 metais JAV lietuvių Vaivos Vėbraitės-Gust ir Jūratės Krokytės-Stirbienės iniciatyva. Ši profesinė mokytojų bendrija telkė savanorius pedagogus iš JAV ir Kanados. Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos bei A.P.P.L.E. bendrijos projektas prasidėjo 1991 m. vasarą. Iki 2006 m., kai buvo įkurtas Lietuvos mokytojų fondas, programos veikla buvo finansuojama iš JAV surinktų labdaros lėšų.  

Kursuose ir praktiniuose seminaruose tobulinosi ne tik mokytojai, bet ir mokyklų administratoriai, bibliotekininkai, socialiniai darbuotojai. Kai kurie dalyviai atvykdavo ne po vieną, o trečią, šeštą, dešimtą kartą. A.P.P.L.E. kursai buvo surengti ne tik didmiesčiuose, bet ir Giruliuose, Marijampolėje, Mažeikiuose, Molėtuose, Trakuose, Šalčininkuose, Šilutėje, Utenoje, Birštone, Skaudvilėje ir kitur. A.P.P.L.E. bendrijos veikla neapsiribojo vasaros kursais – buvo telkiamos lėšos įvairiems projektams ir sumanymams realizuoti, buvo įgyvendinta daugiau nei 100 mokytojų projektų.

Pagrindiniai A.P.P.L.E. tikslai – su kolegomis iš Lietuvos pasidalyti Amerikos švietimo filosofija, profesinėmis žiniomis, ugdymo metodais ir įgūdžiais, užmegzti ilgalaikius ryšius tarp Amerikos ir Lietuvos žmonių bei švietimo įstaigų, organizacijų, skatinti Lietuvos mokytojų profesinį tobulėjimą, pasitikėjimą savo jėgomis ir kt.

Nors programa baigiasi, bet Lietuvos ir JAV mokytojų bendradarbiavimas bus tęsiamas kitomis formomis ir būdais.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt

 

Raktažodžiai: Mokytojų kvalifikacija