BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Ar sugebame įvertinti, kaip Lietuvoje naudojame ES fondų investicijas?

2015 m. kovo 24 d. / Finansų ministerija

Ar sugebame įvertinti, kaip Lietuvoje naudojame ES fondų investicijas?

Į šį klausimą š. m. kovo 23 d. Laisvosios bangos radijo studijoje bandė atsakyti laidos „Vektorius“ vedėjas žurnalistas Audrys Antanaitis, Finansų ministerijos ES struktūrinės paramos valdymo departamento direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Dilba, UAB „Visionary Analytics“ ekspertas, vertintojas dr. Žilvinas Martinaitis ir UAB „ES PRO“ direktorė Goda Auškalnytė–Lungienė.

Rodoma:

Laidoje Ramūnas Dilba papasakojo, kad su ES fondų investicijų vertinimu susiduriame kasdieniame gyvenime. 2007–2013 metais iš ES struktūrinių fondų gavome beveik 7 mlrd. eurų. Kiekvienas pilietis tikrai pamatys, kur tie pinigai investuoti: keliai, sveikatos priežiūros centrai, aikštės miesteliuose ir pan. Bet vertinimas leidžia tiksliau atsakyti į klausimą „Ar mes tikrai gerai investavome?“. Juk galime visas lėšas investuoti, pavyzdžiui, į kelius, bet tada, tikėtina, dar labiau išaugs nedarbas, skurdas. Taigi mums reikia balanso ir žiūrėti, ar investicijų paketas panaudotas teisingiausiai.

Ekspertas Žilvinas Martinaitis dirba ir tarptautinėje erdvėje: „Norėčiau priminti, kad daugybė tarptautinių organizacijų šiuos metus yra paskelbę tarptautiniais vertinimo metais. Vertinimai į Lietuvą atkeliavo dėl ES struktūrinių fondų. Buvo siekta nustatyti, ar tos lėšos panaudotos kaip įmanoma efektyviau. 7 mlrd. eurų ES paramą Lietuvai vertino 60 vertintojų. Mes, kaip ekspertai, manome, kad tai yra iššūkis: turime karts nuo karto sustoti ir paklausti, ar apskritai tai, ką mes darome, yra gerai, ir kaip vertinimų rezultatus integruoti į sprendimų priėmimą, į politiką.“

Goda Auškalnytė–Lungienė paminėjo, kad su vertinimais atsiranda daugiau skaidrumo, aiškumo, paprastumo pačiame ES fondų investicijų procese. Mums labai džiugu. Finansavimo sąlygų aprašai, taisyklės skelbiami iš anksto – tai lengvina verslo darbą. Viešumas – tai žaidimo taisyklės, ką verslas gaus, koks intensyvumas ir pan. Bet dar labiau rekomenduotume nevėluoti. Verslas pirmiausia norėtų, kad viskas vyktų greičiau. Greitumas priklauso nuo daugybės institucijų (ir Ūkio, ir Finansų ministerijos), tačiau jei būtų laikomasi grafiko, tai būtų geriau.

Anot Ramūno Dilbos, vieno ar kelių žmonių žinojimas dar neparodo tiesos. Kuo bus daugiau dalyvaujančių žmonių, nuomonių, tuo sprendimai bus protingesni. ES fondų investicijų vertinimas būtent ir yra instrumentas protingesniems sprendimams. Šiam tikslui siekti, š. m. gegužės 20–21 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Vertinimo rezultatai sprendimams priimti: nauda, iššūkiai ir pavyzdžiai“, apie ją daugiau informacijos rasite čia.

 

Visą kovo 23 d. (pirmadienio) Laisvosios bangos radijo laidos „Vektorius“ įrašą kviečiame paklausyti čia: http://www.laisvojibanga.lt/vektorius-2015-03-23/