Lietuvoje daug nuostabių vietų, tačiau viena, ypatinga, traukianti savo paslaptingumu, ramybe ir grožiu visais metų laikais. Vieno giliausių ir didžiausio Asvejos ežero pusiasalyje stūksanti Dubingių piliavietė glaudžiai siejama su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais.
Prieš kelis metus Asvejos regioninio parko direkcija įgyvendino projektą „Viešosios kultūrinio turizmo infrastruktūros pritaikymas kultūrinio turizmo plėtrai“. VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros administruotam projektui įgyvendinti buvo skirta beveik 4 mln Lt parama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
ES lėšomis Dubingių piliavietėje buvo įrengtas statinys Radvilų rūmų fragmentams išsaugoti ir eksponuoti, nutiesti lauko ir vidaus inžinieriniai tinklai, įsigyta piliavietės lankytojų aptarnavimo bei teritorijos priežiūros įranga , ekspozicijos pritaikytos neįgaliesiems.
Dubingių žemės vardas rašytiniuos šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1334 m. aprašant Livonijos ordino puolimą.
Piliavietė, kaip ir kitos Dubingių žemės 1508 m. atiteko didikams Radviloms. Dubingių piliavietėje 2003 m. vykdytų archeologinių tyrimų metu buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietoje archeologai rado aštuonių Radvilų giminės atstovų palaikus, kurie 2009 m. perlaidoti.