Vasario 26 d. 13 val. Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28, Vilnius) atidaromas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras. Statybos sektorinio centro, kuris yra vienintelis toks Vilniaus apskrityje, atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Šiame centre besimokantys mokiniai ir įgūdžius tobulinantieji suaugusieji galės praktikuotis su naujausiomis, moderniausiomis statybų technologijomis. Tokiomis pat, su kuriomis statybos objektuose dirba statybininkai.
„Įkūrę sektorinį centrą, apsirūpinome pažangiausia statybos technika, kuri dabar naudojama statybos objektuose. Jeigu iki šiol absolventai, baigę profesinio mokymo programą, darbo vietoje dar turėdavo iš naujo praktikuotis, dabar jie nuo pirmos dienos galės dirbti rimtą darbą“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorius Juozas Baranauskas.
Naujo sektorinio centro pastatams apšildyti ir apšviesti naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: centre įrengtas saulės kolektorius ir geoterminio šildymo sistema, kuri atpigina pastatų eksploataciją. Be to, pati geoterminio šildymo sistema būsimiesiems specialistams pasitarnauja kaip mokymo priemonė. Kaip sako direktorius J. Baranauskas, dabar jie mokosi ne iš knygų, o gyvai – nagrinėdami, reguliuodami realią sistemą.
Įkūrus sektorinį centrą, statybos sektoriaus darbuotojus rengiančiame Vilniaus statybininkų rengimo centre atsirado dvi naujos – santechniko ir elektromontuotojo specialybės, kurias nuo rugsėjo gali rinktis jaunuoliai. Jiems mokyti įrengtos modernios praktinio mokymo dirbtuvės.
Centre sumontuota pati pažangiausia įranga iš Suomijos ir Vokietijos. Centras taip pat įsigijo šiuolaikinės įrangos, skirtos apdailos, medžio apdirbimo, mūro, pastatų restauravimo, aplinkos tvarkymo darbams mokyti, atnaujino kompiuterinę techniką ir kt.
Sektorinio centro paslaugomis nuo rugsėjo jau naudojasi ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Fabijoniškių skyriuje mokosi 50 Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos devintokų ir 13 Vilniaus Verkių specialiosios mokyklos mokinių. Bendrojo ugdymo mokyklose technologijų kabinetai paprastai nėra aprūpinti geresne įranga, tad Vilniaus statybininkų centras sutarė su artimiausiomis mokyklomis, kad tie, kurie nori, technologijų pamokas gali vesti būtent sektoriniame centre. „Mokykloje jie galbūt obliuotų su atšipusiu obliumi, o čia gali naudotis naujausiais elektriniais įrankiais ir realiai įsitikinti, kad darbininkiškos profesijos yra patrauklios“, – pasakoja direktorius.
Be to, sektoriniame centre vyksta technologinių kompetencijų tobulinimo seminarai kitų profesinių mokyklų statybos programų profesijos mokytojams. Į centrą taip pat atvyksta Švenčionių, Elektrėnų ir Ukmergės profesinio rengimo centrų mokiniai. Direktorius pasakoja, kad čia gali atvažiuoti pasimokyti ir kitų profesinių mokyklų, ir nebūtinai rengiančių statybininkus, mokiniai. Kaip sako J. Baranauskas, ne visos profesinio mokymo įstaigos išgali nusipirkti naujausią techniką, o sektorinis centras tam ir buvo sukurtas, kad ta naujausia įranga būtų galima dalytis su visais.
Planuojama, kad praktinius įgūdžius čia tobulins Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentai. Centre taip pat galės tobulintis statybos įmonių darbuotojai, bus rengiami mokymai bedarbiams ir individualiai besikreipiantiems asmenims.
Statybos sektorinis centras buvo kuriamas kartu su partneriu – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru. Pastarasis įsigijo mokymams skirtą įrangą – bokštinio krano valdymo įrangą, mažą kraną su teleskopine strėle, strėlinio krano valdymo simuliatorių, žirklinį platforminį keltuvą. Įrengtomis mokymo vietomis naudosis ir Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai. O asmenys, kurie mokosi Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre, gali naudotis Vilniaus statybininkų centro naujausia įranga.
Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras įkurtas remiant ES lėšomis. Projektas kainavo 3 072 321 eurų.
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. p. info@smm.lt