Ši priemonė skirta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), dirbančioms kūrybinių ir kultūrinių industrijų (KKI) sektoriuje. Siekiama paskatinti įmones kurti naujus, aukštos pridėtinės vertės, konkurencingus kultūros ir kūrybinio turinio ir formos produktus, investuojant į naujus konkurencingo skaitmeninio ir (arba) žiedinę ekonomiką skatinančio kultūros ir kūrybinio turinio ir formos produktus, paslaugas ar veiklos procesus.
„Minėta priemone siekta paskatinti kūrybinių ir kultūrinių industrijų atstovus paieškoti sprendimų, kurie būtų ne tik naudingi jiems, bet ir prisidėtų prie žiedinės ar skaitmeninės ekonomikos“, – sakė LVPA laikinasis direktorius Saulius Merkys.
Pagal priemonės projektų finansavimo sąlygų aprašą remiamas gana platus KKI veiklų spektras. Pradedant tokiomis veiklomis, kaip originalių dizaino ir (arba) rinkodaros sprendimų sukūrimas ir diegimas, kurios buvo finansuotos kitoje LVPA įgyvendintoje priemonėje „Kūrybiniai čekiai COVID-19“, ir baigiant tokiomis veiklomis, kaip skaitmeninių ir (arba) elektroninių platformų, virtualios, papildytos realybės produktų kūrimas, KKI produktų transformavimas į naujas skaitmenines ar žiedinę ekonomiką skatinančias formas ir panašiai. Numatyta galimybė įsigyti ne tik naujų KKI produktų kūrimui reikalingas paslaugas, bet ir tokių KKI produktų gamybai reikalingą įrangą, kompiuterinę techniką, programinę įrangą, licencijas ir kita.
Priemonei numatytas kiek didesnis nei 10,5 mln. Eur biudžetas. MVĮ, kurių pagrindinė ekonominė veikla priskiriama kino sektoriui, numatoma skirti iki 4 mln. Eur, o MVĮ, kurių pagrindinė ekonominė veikla priskiriama kitoms KKI ekonominėms veikloms, bus skiriama daugiau kaip 6,5 mln. Eur.
• Gautos 357 paraiškos
• Prašoma vidutinė finansavimo suma svyruoja nuo 30 000 Eur iki 800 000 Eur
• Projektų pagal pateiktas paraiškas vidutinė tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia 199 tūkst. Eur, vidutinė prašomo finansavimo suma – 124 tūkst. Eur
• Bendra pateiktų projektų prašomo finansavimo suma (44 318 197,42 Eur) daugiau nei 4 kartus viršija priemonei skirtą biudžetą (10 551 449 Eur)
„Džiaugiamės, kad susidomėjimas priemone buvo didelis. Tai puikiai iliustruoja gautų paraiškų skaičius. Tikimės, kad pateiktos paraiškos savo turiniu ir idėjomis bus kokybiškos ir sustiprins KKI sektorių. Kaip visada aktyviausiai kvietime dalyvavo Vilniaus ir Kauno apskričių pareiškėjai. Remiantis pirminiais duomenimis, didžioji dalis paraiškas pateikusių pareiškėjų finansavimo prašo pagal de minimis reglamentą. Pagal Bendrąjį bendrosios išimties reglamentą ketinama įgyvendinti mažiau nei 10 proc. projektų“, – sako Verslo tvarumo projektų skyriaus vedėja Giedrė Indriulienė. Pasak jos, kadangi paraiškų pateikta už gerokai didesnę sumą, nei priemonei numatyta skirti lėšų, o pasibaigus 2014-2020 m. finansavimo periodui galimybė skirti papildomą finansavimą ypač menka, pirmiausiai LVPA prioritetą teiks efektyviausio paraiškų vertinimo proceso/modelio paieškai ir identifikavimui. Paraiškas planuojama įvertinti ne vėliau kaip per 90 dienų, o esant galimybei ir greičiau. „Šios priemonės vertinimo metu stengsimės daugiau komunikuoti su pareiškėjais ir teikti jiems detalesnę informaciją apie vertinimo eigą, tvarką ir terminus. Prašome įdėmiai sekti informaciją Duomenų mainų svetainėje (DMS)“, – sako specialistė.
Baigėsi kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus kultūros produktų kūrimo paraiškų priėmimas
Baigėsi Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) ir Kultūros ministerijos skelbto kvietimo „Paskatos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui kurti konkurencingus kultūros produktus“ paraiškų priėmimas.