BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Briuselyje aptariami ES sanglaudos politikos klausimai

2015 m. lapkričio 18 d. / Finansų ministerija

Briuselyje vyksta Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, kuriame aptariami ES sanglaudos politikos klausimai. ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujantis Liuksemburgas į posėdį sukvietė už ES sanglaudos politikos įgyvendinimą atsakingus ministrus. Lietuvai susitikime atstovauja finansų viceministras Aloyzas Vitkauskas. 

Valstybių narių atstovai Taryboje aptars Europos struktūrinių ir investicinių (ESI) fondų lėšų panaudojimą pereinant prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikos. Lietuva šiam tikslui įgyvendinti 2014–2020 m. laikotarpiu planuoja skirti apie 970 mln. eurų (14,5 proc. visų ES struktūrinių fondų lėšų, skirtų Lietuvai). Kovos su klimato kaita tikslų siekiama investuojant į pastatų modernizavimą, žaliųjų technologijų diegimą įmonėse, eko-inovacijas, perėjimą prie atsinaujinančių energijos šaltinių šilumos sektoriuje ir kt. Investicijos šioje srityje vykdomos ne tik skiriant subsidijas, bet ir teikiant paskolas, t. y. įgyvendinant finansines priemones. Pavyzdžiui, nuo 2009 m. finansinėms priemonėms, skirtoms daugiabučių namų ir viešosios infrastruktūros modernizavimui, įgyvendinti Lietuva jau skyrė 477 mln. eurų. Po renovacijos energijos suvartojimo apimtys kai kuriuose daugiabučių sumažėjo apie 50 procentų.

Susitikimo metu valstybių narių atstovai taip pat pasidalins prioritetais ir lūkesčiais dėl ESI fondų įgyvendinimo supaprastinimo, kuris svarbus tiek projektų vykdytojams, tiek ir institucijoms. Lietuvos nuomone, visi pasiūlymai dėl supaprastinimo turi būti suderinti ES ir nacionaliniame įgyvendinimo lygmenyse, būti aiškūs, suprantami bei mažinti administracinę naštą. Didelis supaprastinimo poreikis matomas finansinių priemonių srityje – Lietuva 2014–2020 m. numato šioms priemonėms skirti apie 1 mlrd. eurų. Todėl labai svarbu, kad finansinių priemonių įgyvendinimo procedūros kuo labiau atitiktų verslo sektoriuje taikomą praktiką ir nesukurtų papildomų apsunkinančių procedūrų.

Posėdyje delegacijos taip pat aptars Europos teritorinio bendradarbiavimo (ETB) tikslo, kuris įgyvendinamas jau 25-erius metus, rezultatus ir ateities perspektyvas. Vienas svarbiausių klausimų diskusijose – galimybė finansuoti migrantų integraciją iš ETB programų lėšų ES valstybėse narėse. 

Raktažodžiai: Bendrųjų reikalų taryba