BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Dariaus ir Girėno žygis prisimenamas atnaujintame Karo muziejuje

2015 m. liepos 17 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Nuo tos dienos, kai Steponas Darius ir Stasys Girėnas lėktuvu “Lituanica” išskridę iš Niujorko į Kauną ir perskridę Atlanto vandenyną liepos 17 d. lėktuvui nukritus Soldino miške žuvo,  praėjo 82 metai.

Šią didingą istoriją mena Vytauto didžiojo karo muziejuje esanti ekspozicija, kurią turėtų aplankyti visi neabejingi Lietuvos aviacijos istorijai.

„Lituanicos" memorialinė ekspozicija supažindina su lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. atliktu didvyrišku skrydžiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą. Memorialinė ekspozicija įrengta rekonstruotoje salėje, naujose vitrinose rodomi Atlanto nugalėtojų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmeniniai daiktai, drabužiai, pinigai, lėktuvo nuolaužos ir daugybė kitų eksponatų.

Investavus apie beveik 1 mln. Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, atnaujintas muziejus išlaikė autentišką 1934 m. statyto pastato struktūrą.

ES fondų lėšomis buvo atnaujintas Kauno centrą puošiantis muziejaus fasadas, holas, įrengtos naujos parodų salės, kuriose parodos nuolat keičiamos. Salės pritaikytos ir mokslinių bei kitų šalies ir tarptautinių konferencijų organizavimui.

Dar 1919 m., praėjus beveik lygiai metams po šalies nepriklausomybės paskelbimo, Lietuvos kariuomenės vadų buvo nuspręsta steigti Karo muziejų, kuris iki šiol lankytojus stebina kaip unikalus karinio paveldo paminklas.

Šalia muziejaus buvo įrengtas ir sodelis: jo vieta aptverta buvusios Kauno tvirtovės geležine tvora, viduje įrengti gėlynai, atidengtas paminklas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sodelio aikštė pavadinta Vienybės vardu.

Muziejuje veikia devynios ekspozicijos ir  dvi parodų salės, kuriose lankytojai gali susipažinti su Lietuvos valstybės ir karybos istorija nuo seniausių laikų iki šiuolaikinės kariuomenės gyvenimo.