Šią didingą istoriją mena Vytauto didžiojo karo muziejuje esanti ekspozicija, kurią turėtų aplankyti visi neabejingi Lietuvos aviacijos istorijai.
„Lituanicos" memorialinė ekspozicija supažindina su lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. atliktu didvyrišku skrydžiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą. Memorialinė ekspozicija įrengta rekonstruotoje salėje, naujose vitrinose rodomi Atlanto nugalėtojų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmeniniai daiktai, drabužiai, pinigai, lėktuvo nuolaužos ir daugybė kitų eksponatų.
Investavus apie beveik 1 mln. Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, atnaujintas muziejus išlaikė autentišką 1934 m. statyto pastato struktūrą.
ES fondų lėšomis buvo atnaujintas Kauno centrą puošiantis muziejaus fasadas, holas, įrengtos naujos parodų salės, kuriose parodos nuolat keičiamos. Salės pritaikytos ir mokslinių bei kitų šalies ir tarptautinių konferencijų organizavimui.
Dar 1919 m., praėjus beveik lygiai metams po šalies nepriklausomybės paskelbimo, Lietuvos kariuomenės vadų buvo nuspręsta steigti Karo muziejų, kuris iki šiol lankytojus stebina kaip unikalus karinio paveldo paminklas.
Šalia muziejaus buvo įrengtas ir sodelis: jo vieta aptverta buvusios Kauno tvirtovės geležine tvora, viduje įrengti gėlynai, atidengtas paminklas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sodelio aikštė pavadinta Vienybės vardu.
Muziejuje veikia devynios ekspozicijos ir dvi parodų salės, kuriose lankytojai gali susipažinti su Lietuvos valstybės ir karybos istorija nuo seniausių laikų iki šiuolaikinės kariuomenės gyvenimo.