BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„DPT pramonei LT+“: projektai sėkmingai baigti, ES investicijos išmokėtos

2022 m. gegužės 5 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Robotikos, fotonikos, mikro ir nanoelektronikos, pramoninių biotechnologijų Lietuvos versle padaugėjo, įgyvendinus 37 projektus, kurie iš dalies finansuoti Inovacijų agentūros* administruojamos priemonės „DPT pramonei LT+“ lėšomis.

Prieš 6 metus startavusi priemonė yra viena iš keleto, kurių lėšomis finansuojami projektai baigti, ES investicijos išmokėtos. Per du buvusius kvietimus gautos 65 paraiškos, konkurso būdu atrinkti 37 projektai, kurių bendra vertė - 41 mln. Eur, o „DPT pramonei LT+“ priemonės investicijos juose sudarė 15,3 mln. Eur. Likusi dalis – įmonių nuosavas indėlis.

Rodoma:

„Tradicinės pramonės transformavimas robotizuojant procesus, inovatyvių produktų gamyba, taikant nanotechnologijas, reiškia ir spartesnius procesus, ir gerokai didesnį efektyvumą. Tuo įsitikino verslo įmonės, kurios įdiegė didelio poveikio technologijas ir toliau modernizuojasi jau pagal kitas ES priemones“, − sako Agnė Vaitkūnienė, Investicijų valdymo tarnybos direktorė, einanti Inovacijų agentūros direktorės pareigas.

Anot A. Vaitkūnienės, „DPT pramonei LT+“ priemonė įgyvendinta sklandžiai, projektų vykdytojams visokeriopą konsultacinę ir praktinę pagalbą operatyviai teikė Inovacijų agentūros (buvusios LVPA) specialistai, todėl rezultatais patenkinti ir paramos davėjai, ir jos gavėjai.

Modernios virvės, nauji vaistiniai preparatai

„LVPA tapo ledlaužiu „Printelos“ plėtrai. Jei ne agentūros parama, ko gero, nebūtume vykdę savo pirmojo didžiojo skaitmeninimo projekto 2018 metais“, − pripažįsta UAB „Printela“ vadovas Valdas Bukšnys.

Bendrovė 2017 m. inicijavo projektą, kurio tikslas – investuoti į modernią skaitmeninio spausdinimo technologiją. Gavusi 1,4 mln. Eur finansavimą pagal priemonę „DPT pramonei LT+“, „Printela“ įsigijo Lietuvoje iki tol nenaudotą lanksčios pakuotės gamybos liniją, kurią sudaro skaitmeninis spausdinimo įrenginys, laminavimo bei pjaustymo mašinos.

Rokiškyje įsikūrusi UAB „Duguva“, investavusi į projektą 87 tūkst. Eur paramos, pradėjo gaminti virves, kurių pranašumai susiję su ypač aukšto molekulinio tankio polietileno savybėmis. Dėl savo ypač didelio stiprumo, lengvumo, ilgaamžiškumo, mažo elastingumo, atsparumo vandeniui, rūgštims, šarmams, ultravioletiniams spinduliams, daugeliui kitų cheminių medžiagų jos yra saugesnės bei mažiau teršia aplinką.

Du projektus pagal priemonę „DPT pramonei LT+“ įgyvendino nestandartinės nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms gamintoja UAB „Novameta“. Gavusi 1,3 mln. Eur, bendrovė sukūrė kompleksinę pažangią sistemą, kurią sudaro robotika,  modernūs inovatyvių savybių įrengimai ir nauja vidaus struktūra. Taip pat įsigytos vamzdžių pjovimo, lakštų pjovimo ir metalo lankstymo lazerinės staklės. Įmonė pripažįsta, kad be ES finansinės paramos įmonės galimybės įsigyti modernią įrangą būtų finansiškai sunkiau pakeliamos.

Biotechnologijų įmonė UAB “Froceth”, gaminanti pažangios terapijos vaistinius preparatus, individualiai pritaikytus kiekvienam pacientui, įsigijo pramoninę biotechnologijų įrangą, leidusią praplėsti kuriamų produktų asortimentą, pradėti masinę gamybą ir taip išplėsti veiklą.

Sėkmingai priemonės „DPT pramonei LT+“ lėšomis pasinaudojo ir pažangias technologijas taip pat įsidiegė bendrovės „ESEMDA“, „VEIKA“, „Terekas“, „TRATE“ ir kitos įmonės, siekiančios tikslo plėstis ir būti konkurencingomis, o kai kur – ir išskirtinėmis rinkoje. 

Parama - kaip bilietas į ateitį

Pasak Inovacijų agentūros Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėjos Sigitos Skrebės, priemonė paskatino įmones teikti inovatyvius produktus rinkai, ir tas prisidėjo ne tik prie bendrovių pažangos, bet ir suteikė galimybę vartotojams nusipirkti naujų gaminių.

„Džiugina, kad didelio poveikio technologijos taikomos įvairiose srityse - tiek pintų virvių ar langų gamyboje, tiek kompozitinių medžiagų ar didelio specifiškumo rekombinantinių baltymų gamyboje“, − komentuoja rezultatus S. Skrebė.

Pasibaigusios priemonės finansavimą gavo 13 metalo gaminių gamybos ir apdirbimo įmonių, 5 mašinų ir įrangos gamybos bendrovės, 4 plastiko apdirbimo įmonės, 3 elektroninės gamybos kompanijos, 2 medžio apdirbimo bendrovės. Finansavimas taip pat skirtas vaistinių preparatų, ortopedinių įtaisų, žaidimų ir žaislų, nebuitinių aušinimo ir vėdinimo įrenginių, virvių ir tinklų, popierinių ir kartoninių gaminių, komponentų vėjo jėgainėms gamybos įmonėms.

*Inovacijų agentūra įkurta agentūros "Versli Lietuva" ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA)  pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.