Europos Sąjungos fondų lėšomis remiami projektai leis padidinti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų prieinamumą ir kokybę asmenims, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ir kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis ir priklausomiems nuo jų, socialinės rizikos šeimoms, mažinant jų socialinę atskirtį, gerinti ankstyvosios intervencijos, specializuoto priklausomybių gydymo, socialinės integracijos bei žemo slenksčio paslaugų prieinamumą ir kokybę suaugusiesiems ir vaikams. Prevencinių priemonių projektams numatoma skirti virš 2 mln. eurų.
Be specializuotos sistemos įdiegimo ir priklausomybės ligų ankstyvos diagnostikos ir ambulatorinio gydymo metodikų parengimo ir įgyvendinimo bei mokymo programų, skirtų su socialinės rizikos grupių asmenimis dirbančių specialistų kvalifikacijai tobulinti, bus remiamas projektų, skirtų žemo slenksčio paslaugų kokybės ir prieinamumo asmenims, piktnaudžiaujantiems psichoaktyviosiomis medžiagomis ir priklausomiems nuo jų, įgyvendinimas.
Sprendžiant su priklausomybėmis susijusias problemas, žemo slenksčio paslaugos dažnai yra vienintelė pagalbos vieta itin socialiai apleistoms visuomenės grupėms ir tampa pirmuoju laipteliu į priklausomybių gydymą ir socialinę integraciją. Paskaičiuota, kad vienas žemo slenksčio pacientas per metus „kainuoja“ apie 150 Eur, tuo tarpu ŽIV užsikrėtusio paciento gydymas valstybei per metus kainuoja apie 5 000–7 000 Eur.
2018 m rugsėjo 25 d.
ES paramos skyrius
Sveikatos apsaugos ministerija