BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Gotikinis stebuklas Kauno santakoje

2014 m. gruodžio 16 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

​Artėjant Šv. Kalėdoms norisi stabtelėti ir nurimti, apmąstyti prabėgusius metus. Susikaupimui ieškome stebuklingų, ypatinga atmosfera alsuojančių vietų. Viena tokių  - Kauno santakoje esantys, per daug dėmesio į save neatkreipiantys  Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia ir vienuolynas.

Šalia Kauno pilies esanti bažnyčia ir vienuolynas 2013-aisiais buvo  sutvarkyti ir pritaikyti viešojo turizmo poreikiams. 2009 m., VšĮ Domus pacis pasirašius trišalę sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra ir Ūkio ministerija, gauta beveik 8 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų investicijoms.

Didžiulę istorinę ir architektūrinę vertę turintys pastatai buvo avarinės būklės, todėl juos buvo būtina restauruoti. Tam ir panaudotos ES investicijos: pakeistos bažnyčios ir vienuolyno stogų dangos, bažnyčios palėpėje įrengti apžvalgos takai, sutvarkytos kai kurios išorinės sienos, atkurti istorinio dekoro elementai bei du unikalūs liaudies meistrų sukurti kryžiai – jie ir vėl puošia bažnyčios stogą Vienuolyno patalpose įkurti svečių namai piligrimams „Domus Pacis“ su jaukiais kambariais, pusryčių bei konferencijų salėmis.

Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios ir vienuolyno kompleksas, menantis ilgą ir įspūdingą istoriją,  yra  vienas seniausių Kaune . Pastatai buvo pradėti statyti apie 1492-uosius, o užbaigti apie 1502 m. Manoma, jog bažnyčios architektas buvo Mykolas Enkingeris (Dancingas), tas pats, kuris kūrė Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias Vilniuje. Architektūrinį kompleksą statė gvardijonai - vienuolyno viršininkai. Iškilę vienuolynas ir bažnyčia tapo vienu didžiausių (be pilies) mūro pastatų kompleksu Kaune. Tolimesnis vienuolyno ir bažnyčios likimas yra liūdnas - XVI a. pab. ir XVII a. bažnyčia ir vienuolynas patyrė tris gaisrus,  1655 metais didžiulio. gaisro suniokotą bažnyčią nusiaubė rusų kariuomenė.

XVIII a. – XIX a. bažnyčią papuošė mediniai barokiniai įrenginiai – sakykla, vargonų choras su medinėmis galerijomis, buvo pastatyti 8 altoriai, nutapytos Kryžiaus kelio stotys ir 28 bernardinų kankinių paveikslai . Dalis šių istorinių  vertybių išlikę iki mūsų dienų. Manoma, jog bažnyčią puošė patys bernardinų vienuoliai.

Galiausiai XIX a. viduryje m. caro valdžia vienuolyną panaikino, dešimtmečiu vėliau čia buvo perkelta Žemaičių vyskupijos dvasinė seminarija. 1921 m. ir 1936 m. bažnyčia buvo remontuojama, o1950 m. sovietų valdžia bažnyčią uždarė ir pavertė vaistų sandėliu.

Atgavus nepriklausomybę,. bažnyčią perėmė Kauno miesto savivaldybė, o vienuolynas pradėtas perduoti atsinaujinantiems po sovietmečio mažesniesiems broliams, kurie jame vėliau apsigyveno. Bažnyčią perėmė Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija, o 2008-aisiais, švenčiant Šv. Jurgio šventę, pašventintas laikinas altorius. Nuo tada sekmadienių šventimą broliai pranciškonai perkėlė į bažnyčią.
Raktažodžiai: kaunas turizmas Regionų plėtra