BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Iš finansininko į miesto bitininką: Paulius lietuviams ir pasauliui skleidžia svarbią žinią apie bites

2022 m. liepos 22 d. / Europos socialinio fondo agentūra

„Nuo savęs nepabėgsi“ – taip apie netikėtą gyvenimo ir karjeros posūkį sako miesto bitininkystės ambasadoriumi prisistatantis Urbanbee.lt įkūrėjas Paulius Chockevičius. Po ilgų gyvenimo metų užsienyje į gimtinę sugrįžęs jaunas vyras netikėtai susidomėjo miesto bitininkyste.

Rodoma:

Dabar tai – visas jo gyvenimas, kuriam sezono metu aukoja net laisvadienius. Miesto bitininkystė Pauliui svarbi ne tik kaip nuosavas verslas, suteikiantis finansinį stabilumą. Ne ką mažiau jam rūpi skleisti žinią, jog tik išsaugodami bites galėsime gyventi mums įprastuose miestuose. „Bitės – labai svarbi mūsų ekosistemos dalis“, – ne kartą pokalbio metu pakartojo.

Iš finansų specialisto – į bitininką

„Bitininkas buvo mano senelis, o krikšto tėtis perėmė jo bityną. Vaikystėje ne kartą teko lankytis jame. Tačiau turiu pasakyti, kad jaučiau baimę bitėms. Ją įveikiau tik suaugęs“, – pasakojimą pradėjo Paulius. Tiesa, augant susidurti su bitėmis dažnai jam neteko, nes tuo metu gyveno ne Lietuvoje. „Užaugau išeivijoje. Baigiau mokslus ir sėkmingai dirbau finansų specialistu. Vis dėlto atėjo metas, kai sugalvojau iš Anglijos sugrįžti gyventi į Lietuvą“, – kalbėjo pašnekovas, pridūręs, jog grįžo tęsdamas karjerą finansų sektoriuje. Tačiau įkvėptas bitininko krikšto tėčio pamažu suprato, jog norėtų bitininkyste užsiimti visą laiką.

„Dėl ko bitės? Man jos artimos pirmiausia dėl gamtos. Nuo vaikystės esu skautas, daug laiko leisdavau gamtoje. O bitės yra gamtos indikatorius. Be to, bitininkystė – mano giminės tradicija“, – sakė Paulius. Patirtis užsienyje leido suprasti, jog apsiriboti vien Lietuva nereikėtų – todėl jau nuo pačių pradžių jo įkurtas prekės ženklas Urbanbee.lt turėjo ambicijų būti žinomas pasaulinėje rinkoje. „Iš karto ėmiau galvoti plačiau: paklausiau savęs, kaip galėčiau prisidėti prie gamtos išsaugojimo? Pasidomėjęs sužinojau, kad pasaulyje bitės sparčiai nyksta – Lietuva yra viena iš nedaugelio Vakarų Europos šalių, kuriose jų dar ganėtinai daug. Vidutiniškai pasaulyje kasmet bičių sumažėja apie 30 proc. Tai – didžiulė problema, nes bitės – svarbi ekosistemos dalis“, – kalbėjo pašnekovas.

Domėjimasis ekologijos klausimais jį atvedė prie minties apie miesto bitininkystę. Su ja Paulius sakė susipažinęs dar gyvendamas Londone. Apsisprendęs dėl savo veiklos krypties, jis nuvyko į Didžiąją Britaniją.

„Didžiausiame Londono miesto bityne stažavausi visą sezoną. Prižiūrėjau 400 bičių šeimų, buvau už jas atsakingas. Dar prieš tai stažavausi Lenkijoje – praktiką atlikau viename Varšuvos miesto bityne. Įgavęs didelės praktikos, grįžau į Lietuvą ir ėmiausi įgyvendinti miesto bitininkystės idėją pas mus. Šiuo metu save galiu vadinti miesto bitininkystės ambasadoriumi ir vėliavos nešėju“, – teigė Urbanbee.lt įkūrėjas.

Šiuo metu Paulius yra įkūręs miesto bitininkystės paslaugų verslą ir dirba su įvairiais verslais bei organizacijoms, kurioms padeda kurti aplink sąmoningas ir tvarias miesto bendruomenes bei sėkmingai rūpintis bitėmis ir mūsų ekosistema.

Savo idėjomis ir patirtimi jis dalijasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: apie miesto bitininkystės naudą yra pasakojęs ir Briuselyje, Europos Komisijoje. „Europos žaliojoje savaitėje buvau pranešėjas. Kartu su Europos komisaru Virginijumi Sinkevičiumi pasakojome apie ekosistemos problemas ir sprendimo būdus. Ten mane pastebėjo ir šiomis temomis susidomėjo portugalai – dalinausi žiniomis su vienu iš radijo transliuotojų“, – kalbėjo miesto bitininkas.

Verslo pradžiai – finansinė injekcija

Vos pradėjęs verslą Paulius turėjo aiškią viziją, žinojo, kokių tikslų nori pasiekti ir ko tam reikia. Tačiau, kaip ir daugeliui jaunų verslininkų, pradedančių veiklą nuo nulio, trūko svarbaus komponento – finansų. Būtent dėl to jis ryžosi dalyvauti Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotame projekte „Būk verslus“, kuris skirtas pradedantiems verslininkams.

„Pirmiausia įmonei reikėjo profesionalios ir aukštos kokybės įrangos. Savo jėgomis to padaryti negalėjome. Šis projektas ir jo skirtas rėmimas padėjo drąsiau žengti į verslą – gavę pinigų, įsigijome avilių, taip pat reikalingos įrangos, kuri padėjo našiau atlikti darbus (iki tol daug darbo funkcijų darėme rankomis). Kitaip tariant, galėjome optimizuoti darbus Urbanbee.lt miesto bityne“, – neslėpė pašnekovas.

Už dalį lėšų įmonė įsigijo automobilį – priemonę, kuri būtina turint bitynus ne viename taške. „Sezono metu mes kasdien nuvažiuojame daugybę kilometrų, nes bitynai yra visoje Lietuvoje – Kaune, Vilniuje, Utenoje, Lazdijuose, Aukštadvaryje, Klaipėdoje“, – pasakojo Paulius.

Anot jo, prieš kelerius metus, kai savo veiklą pradėjo Urbanbee.lt, miesto bitininkystė Lietuvoje buvo naujiena. „Natūralu, kad daugelis žiūrėjo nepasitikėdami. Tačiau edukacija davė vaisių – žmonės pradėjo suprasti bičių svarbą mūsų aplinkoje, vertina miesto bičių medų. Galiausiai atėjo suvokimas, kad daug anksčiau už mus dabartinių miestų teritorijose gyveno bitės. Žmonės, t. y. mes, į juos atsikraustėme vėliau“, – sakė miesto bitininkystės idėjas skleidžiantis Paulius.

Paulius dalyvavo Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Būk verslus“. Projektą įgyvendina Užimtumo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.