Gerosios praktikos mainų renginiuose apie viešų susitikimų su bendruomenėmis būtinybę bei naudą pasakojo jau įvykusių projektų vadovai bei komunikacijos specialistai. Jie dalinosi praktiniais patarimais, kaip suorganizuoti bei pakviesti į susitikimą ar renginį bendruomenę taip, kad ji tikrai susirinktų.
Svarbiausia – nusistatyti auditoriją
Komunikacijos specialistas Paulius Tamulionis susirinkusiems projektų vadovams pasakojo, jog siekiant užtikrinti sėkmingą projekto sklaidą pirmiausia būtina apsibrėžti, kas yra tikslinė auditorija, nes nuo to priklausys visa tolesnė sėkmingos komunikacijos strategija. Anot jo, dažniausiai išskiriamos trys kategorijos: jaunimas, šeimos ir senjorai. Pagal tai, kam projektas skirtas, modeliuojamos ir tinkamiausios tikslinę auditoriją patraukiančios priemonės.
Daugiau patarimų organizuojantiems viešuosius aptarimus rasite čia – Projektų ABC: kaip suorganizuoti viešuosius aptarimus, į kuriuos žmonės norėtų ateiti?
Kaip atvirumas padeda įveikti krizę?
Bendrovę „Vilniaus vandenys“ atstovaujantis Antanas Bubnelis Anykščiuose aiškino kaip bendruomenei suteikus galimybę prisiliesti prie paprastai nepasiekiamų objektų susidomėjimą sukurti įmanoma ir neskiriant tam didelių lėšų. Atvirų durų renginių metu „Vilniaus vandenys“ Vilniaus nuotekų valykloje, Antavilių vandens stotyje sulaukė ir Liepkalnio vandens saugykloje sulaukė daugybės lankytojų. Pavyzdžiui, pastarąja „Facebook“ renginyje susidomėjimą išreiškė daugiau kaip 2,6 tūkst. vartotojų.
Galiausiai, prisiminęs 2016-ųjų Kalėdų metu Vilniaus centre įvykusį smegduobės atsivėrimą ekspertas pasakojo, jog net tokią nelaimę galima pasukti teigiama linkme, pasirinkus tinkamą komunikacijos strategiją.
Daugiau įspūdžių iš Tauragės ir Anykščių renginių – Gerosios praktikos mainų renginiai: kaip atvirumas padeda įveikti krizę?
Gyventojų dėmesį specialistai siūlė pritraukti ir žaidybine forma
„Svarbiausia ateinantiems į viešą renginį žinoti, kad jie gali keisti ir daryti realią įtaką priimtiems sprendimams. Būdai, kuriais žmonės prisideda, turi būti ne tik jiems suprantami, bet ir patrauklūs. Tai gali būti ne vien diskusija ar pristatymas, bet ir nuomonių stendai, simuliaciniai žaidimai, skirti planavimui. Jei žmonės supranta, kas vyksta, kam to reikia, o pati veikla įdomi – jie tikrai nori dalyvauti“, - teigia architektė Justina Muliuolytė. Išsamiau: Gerosios praktikos mainų renginiai: pritraukti gyventojų dėmesį specialistai siūlė ir žaidybine forma
Renginių metu skaityti pranešimai
Renginiuose patirtimi dalinosi Komunikacijos specialistas Paulius Tamulionis, architektė-urbanistė Justina Muliuolytė, UAB „Vilniaus vandenys“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis, Neries krantinės atnaujinimo projekto įgyvendinimo grupės vadovas ir architektas Martynas Marozas, Telšių r. savivaldybės direktorius Saulius Urbonas, Tauragės r. savivaldybės plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistė Edita Gaižauskienė, Finansų ministerijos specialistai, savivaldybių ir kitų viešųjų projektų vykdytojai.
Visus renginių metu pristatytus pranešimus rasite čia: Viešųjų aptarimų geros praktikos mainai
Kviečiame ir toliau aktyviai organizuoti viešuosius projektų aptarimus
Finansų ministerija kviečia pareiškėjus ir projektų vykdytojus dalyvauti iniciatyvoje #investuojuatsakingai. Skatiname organizuoti projektų viešuosius aptarimus ir apie juos skelbti ES investicijų svetainėje: http://www.esinvesticijos.lt/lt/investuojuatsakingai
Aktyviausi pareiškėjai, projektų vykdytojai, savivaldybės, kuriose šie projektai yra vykdomi, bus apdovanoti specialiais prizais – pastatomosiomis žymomis su iniciatyvos logotipu.