BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Kultūros paveldo objektų atnaujinimui – palankios finansavimo sąlygos

2019 m. balandžio 17 d. / UAB "Viešųjų investicijų plėtros agentūra"

AB Šiaulių bankas nuo 2019 m. balandžio 17 d. kviečia teikti paraiškas dėl paskolų, skirtų kultūros paveldo objektams atnaujinti ir įveiklinti. Paskolų lėšos investuojamos į kultūros paveldo objektų patrauklumą, komercinį atsipirkimą ir pritaikomumą visuomenės poreikiams. Lėšos skiriamos iš Kultūros paveldo fondo, kurį įsteigė Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), LR Finansų ir LR Kultūros ministerijos. AB Šiaulių bankas atrinktas finansinės priemonės valdytoju. Kultūros paveldo fondui suteikta 5,2 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Rodoma:

Paskolomis, kurios bus teikiamos kultūros paveldo objektų valdytojams, siekiama išsaugoti ir atskleisti vertingąsias paveldo objektų savybes bei padaryti juos viešai prieinamus. Taip pat siekiama didinti Lietuvos piliečių susidomėjimą kultūros paveldu bei gerinti Lietuvos, kaip patrauklios turizmui valstybės įvaizdį, tiek Lietuvos piliečių, tiek užsienio šalių gyventojų akivaizdoje.

Į paskolą pretenduoti gali tiek viešieji, tiek privatūs juridiniai asmenys. Pareiškėjai turi užtikrinti, kad jų nuosavybė yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Taip pat, įgyvendinant projektus, turi būti numatytos atitinkamos rinkodaros priemonės, kuriomis bus siekiama kurti papildomus ir naujus lankytojų srautus. Paskolos gavėjai privalo užtikrinti, kad ne mažiau nei 5 metai po projekto finansavimo pabaigos Kultūros paveldo objektai bus prieinami ir atviri visuomenei bei lankytojams.

Projektas turi būti įgyvendinamas per 24 mėnesius nuo paskolos sutarties pasirašymo dienos.

Paskoloms iš fondo lėšų bus taikoma 1 proc. + 6 mėn. EURIBOR palūkanų norma. Numatytas paskolos terminas – 15 metų, bet paskola galės būti grąžinama ankščiau laiko pagal banko nurodytas sąlygas paskolos sutartyje.

Pažymėtina, kad kultūros paveldo objektų aktualizavimo projektai gali būti derinami su šių objektų paveldotvarkos projektais ir su tuo susijusiomis subsidijomis ar kitokiomis priemonėmis.

Daugiau informacijos apie paraiškų teikimo tvarką bei sąlygas, rasite finansinės priemonės valdytojo AB Šiaulių bankas tinklapyje www.sb.lt