Pagal ES teisės aktus partnerystė apibrėžiama, kaip kompetentingų regioninių, vietos, miestų ir kitų valdžios institucijų, ekonominių, socialinių partnerių ir NVO įtraukimas į ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimo procesą: veiksmų programų rengimą, įgyvendinimą, stebėseną ir vertinimą.
Atlikta partnerių apklausa parodė, kad su partneriais bendradarbiaujama įvairiomis formomis. Dažniausiai partnerių organizacijos komentuoja viešai skelbiamus projektų finansavimo sąlygų aprašų projektus, organizuojamos darbo grupės, diskusijos.
Kadangi partnerystė – nuolat tobulinamas procesas, kuriame aktyvūs turi būti visi jos dalyviai, Finansų ministerija 2016 metais išskyrė dvi pagrindines partnerystės principo taikymo tobulinimo kryptis:
· Skatinti aktyvų ministerijų įsitraukimą įgyvendinant partnerystės principą.
· Skatinti konstruktyvų ekonominių, socialinių partnerių ir NVO bendradarbiavimą su už ES struktūrinių fondų administravimą atsakingomis institucijomis.
Finansų ministerijos ES struktūrinės paramos valdymo departamentas šiemet planuoja organizuoti susitikimus su įvairiais partneriais, patikslinti Partnerystės įgyvendinimo gaires, kelti partnerių kompetenciją ir organizuoti partnerystės principo įgyvendinimo vertinimą.
Linkime atviro ir nuoširdaus bendradarbiavimo.
Apžvalgą skaitykite čia: 2015 metų partnerystės principo įgyvendinimo apžvalga.