BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

LIETUVOS GYVENTOJAMS – GALIMYBĖ SUTAUPYTI ENERGIJOS KAŠTUS

2019 m. gruodžio 9 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)
Rodoma:

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašė dvi svarbias Europos Sąjungos (ES) investicijų projektų finansavimo sutartis, kurios Lietuvos gyventojams suteiks galimybę sutaupyti energijos kaštus, neefektyviai biomasę naudojančius katilus namų ūkiuose keičiant į efektyvesnes technologijas, naudojančias atsinaujinančių išteklių energiją šilumos gamybai bei įsirengiant saulės šviesos energijos elektrines.
 
Pirmąją 15 mln. vertės sutartį APVA įgyvendins pagal priemonę „Katilų keitimas namų ūkiuose”, antrąją, kuriai skirta 17 mln. Eur, – pagal priemonę „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“.
 
„Džiugu, jog bendradarbiavimas su APVA ir Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos specialistais buvo sklandus ir katilų priemonės vertinimo bei sutarties pasirašymo procesas LVPA užtruko vos 18 dienų, o saulės elektrinių dar mažiau - 8 dienas. Tikimės, kad šiomis investicijomis pasinaudos daugybė Lietuvos gyventojų, norinčių sumažinti energijos suvartojimo ir finansinius kaštus“, - teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius – Želvys.
 
Įgyvendindama šiuos projektus, APVA jau paskelbė du kvietimus fiziniams asmenims,  planuojantiems įsirengti saulės elektrines arba biokuro katilus, taip pat šilumos siurblius, kurių energijos šaltinis yra geoterminė, hidroterminė ar aeroterminė energija. Daugiau informacijos apie  šiuos kvietimus – čia.

Tikimasi, kad įgyvendinti projektai leis apie 40 proc. sumažinti šiuo metu namų ūkiuose individualiai sunaudojamo biokuro kiekį, be to, į aplinką bus išmetama mažiau kietųjų dalelių.

Pagal priemonę „Katilų keitimas namų ūkiuose” planuojama ženkliai padidinti energijos vartojimo efektyvumą, neefektyviai biomasę naudojančius katilus, pakeičiant į efektyvesnes technologijas, naudojančias atsinaujinančių išteklių energiją net 4200 namų ūkiuose.

Taip pat planuojama, kad iki 2023 m. namų ūkiuose bus įrengti papildomi 49 MW atsinaujinančių išteklių energijos gamybos pajėgumai. Tikimasi, jog bendras metinis šiltnamio efektą sukeliančių dujų sumažėjimas sieks 29,4 tūkst. tonų CO2, padidėjus elektros energijos sistemos patikimumas, vartotojai energiją gamins savarankiškai ir efektyviai, mažindami elektros energijos gamybos nuostolius bei tausodami aplinką.