BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

LVPA nemažina skaitmenizacijos apsukų

2021 m. spalio 22 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

1972 m. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena.

Rodoma:

1972 m. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena.

Dar 1993 m. buvo skelbiama, kad prie kompiuterio žmogus praleidžia vienerius savo gyvenimo metus. 2009 m. naudotis kompiuteriu Lietuvoje mokėjo 57 proc. gyventojų, o 55 proc. naudojosi internetu. 2015 m. skelbta, kad žmogus prie kompiuterio praleidžia jau 11 savo gyvenimo metų. 2018 m. pasauliniu mastu buvo parduota apytiksliai 1,56 milijardai išmaniųjų telefonų. Šiandien sociologai teigia, jog žmogus kasdien 7,5 val. bendrauja socialiniuose tinkluose, dirba kompiuteriu, dažnas naudojasi trimis išmaniaisiais įrenginiais. Remiantis „Ericsson Mobility Report 2018“ duomenimis, 2018 m. ketvirtajame ketvirtyje judriojo plačiajuosčio ryšio abonementų skvarba pasiekė 104%. Pasaulyje yra daugiau nei 7,9 milijardai judriojo plačiajuosčio ryšio abonementų.

„Turime žvelgti į ateitį ir atsižvelgdamas į naujo, ateinančio ES struktūrinės paramos finansinio laikotarpio rengiamus planus, dokumentaciją, galiu pasakyti, kad skaitmenizavimo sritis pirmoji sulauks verslo paramos priemonių patvirtinimo, į tai gali orientuotis ir verslas.

Pagal Europos Komisijos skelbiamus rodiklius, matome, kad Lietuva labai stipriai šoktelėjo pagal inovacijų indeksą. Dabar jis sudaro 92 procentus Europos Sąjungos vidurkio. Mes praktiškai baigiame pasivyti ES vidurkį. Labai svarbu, kad proporcingai augtų mūsų šalies įmonių nematerialus turtas, taip vadinamas „know-how“ – sako Lietuvos verslo paramos agentūros investicijų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Burinskas.

Preliminariai numatoma, kad Lietuvos verslas per artimiausius šešerius metus sulauks 860 milijonų eurų investicijų, šiek tiek daugiau negu praėjusiu finansavimo periodu. Pagal numatomus prioritetus, didžioji dalis lėšų teks moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP), skaitmenizavimo, mažų įmonių steigimo ir konkurencingumo skatinimo, kompetencijų ugdymo projektams – tam numatyta skirti apie 750 milijonų eurų.