BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

LVPA nutraukė „Jausmomačio“ kūrimo sutartį

2021 m. kovo 1 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Atsižvelgdama į papildomo pažeidimų tyrimo išvadas bei pritarus Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Lietuvos verslo paramos agentūra nutraukė „Jausmomačio“ projekto sutartį. ES struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Inovatyvios technologinės sistemos žmogaus jausmų ir emocinės būsenos stebėjimui bei vertinimui sukūrimas“, vadinamojo „Jausmomačio“, sutartis nutraukta papildomo pažeidimų tyrimo metu nustačius, kad jis neatitinka projekto finansavimui keliamų reikalavimų.

Rodoma:

Pasak LVPA vadovo Aurimo Želvio, ES investicijų priemonė „Ikiprekybiniai pirkimai LT“ − unikali ES mastu, todėl ypač svarbu reputacijos, teisinių ir MTEP projektų rizikų valdymo aspektų stiprinimas. Deja, šis projektas nuo pat pradžių buvo vertinamas prieštaringai, visuomenei ir akademinei bendruomenei abejonių kėlė jo tikslingumas. LVPA įšaldžius lėšų panaudojimą, buvo atliktas papildomas pažeidimų tyrimas, kuris tik patvirtino, jog jis negali būti finansuojamas ES investicijomis, skirtomis pridėtinei vertei generuoti.

Projekto „Inovatyvios technologinės sistemos žmogaus jausmų ir emocinės būsenos stebėjimui bei vertinimui“ finansavimo sutartis su LVPA pasirašyta 2019 m. lapkritį, bet iki šiol lėšų jam nebuvo išmokėta LVPA. Pagal projektą, prietaiso, skirto žmogaus emocinei būsenai matuoti ir ilgalaikėms emocijų bei jausmų kitimo tendencijoms sekti, kūrimo projektui buvo numatyta skirti 678 tūkst. ES investicijų.

Problema MTEPI projektuose LVPA laiko nepageidaujamas situacijas dabartyje, kuri sukelia diskomfortą, stabdo pažangą, kelia susirūpinimą, o rizika laiko nepageidaujamas situacijas ateityje, kuri gali neigiamai paveikti ES investicijų t. y., projektų sėkmę.

LVPA Veiklos procesų ir rizikų valdymo tarnyba analizuoja ES investicijų priemonių, klientų, paraiškų ir projektų problemas, kvietimų, aprašų reikalavimų, procesų rizikas.

Grėsmių ir galimybių valdymas sprendimų priėmėjams padeda priimti pagrįstus sprendimus ir, suteikus veiksmams prioritetus, pasirinkti reikiamus veiksmus. Tai − nuolatinis procesas, vykstantis visą MTEPI projektų gyvavimo laiką, nes inovacijos turi būti kaip įmanoma skaidrios ir grįstos mokslo taikomosiomis žiniomis.