BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Marso kanjonais“ galima pasivaikščioti ir Lietuvoje

2017 m. liepos 28 d. / Aplinkos ministerija

Pasijusti kaip Marse ar Mėnulyje nebūtina užsisakyti kelionės kosmosu. Ventos regioninis parkas, įsikūręs palei Ventos upę, turtingas savo geologija ir kaimynyste su nuostabaus grožio karjerais, kurie itin primena tolimų planetų paviršių. Didieji nuotykių ieškotojai, jau šį savaitgalį galės patys tuo įsitikinti – organizuojamas pirmasis žygis pėsčiomis Akmenės rajono karjerais.

Rodoma:

„Marso kanjonais“ galima pasivaikščioti ir Lietuvoje

Pasijusti kaip Marse ar Mėnulyje nebūtina užsisakyti kelionės kosmosu. Ventos regioninis parkas, įsikūręs palei Ventos upę, turtingas savo geologija ir kaimynyste su nuostabaus grožio karjerais, kurie itin primena tolimų planetų paviršių. Didieji nuotykių ieškotojai, jau šį savaitgalį galės patys tuo įsitikinti – organizuojamas pirmasis žygis pėsčiomis Akmenės rajono karjerais.

Neeilinė galimybė

Pasivaikščioti karjerais – ne taip jau paprasta. Dėl saugumo į eksploatuojamus karjerus ekskursijos neorganizuojamos, todėl šio savaitgalio renginys viena iš nedaugelio progų aplankyti didžiausią Lietuvoje aktyviai eksploatuojamą Karpėnų karjerą. Nuvykę pamatysite nuo 40 metrų aukščio šlaitų atsiveriančius akimi neaprėpiamus horizontus, priverčiančius pasijusti tarsi kosminėje odisėjoje. 

Žygyje maršrutą siūloma rinktis pagal ištvermę ir pomėgius: 15 km, 25 km ar ilgiausią – net 45 km. Žygeiviai, pasirinkę ilgiausią maršrutą, apžiūrės ne tik Karpėnų,  o taip pat Menčių ir Alkiškių karjerus, neaplenkiant gaivinančių ežero pramogų. Daugiau informacijos apie tai galite rasti interneto svetainėje www.karjeruzygis.lt.

Jei visgi nesate žygeivis, Ventos regioninis parkas pasiūlys ir kitų pramogų, o apie parko gamtos vertybes jus mielai pakonsultuos jo darbuotojai.

Dinozaurų pėdsakais

Ventos regioninis parkas išskirtinis ir tuo, kad čia išlikę Jūros periodo gyvūnų, tarp jų ir dinozaurų, liekanų. Vaikų ir suaugusiųjų smalsumą patenkins ir į daugelį klausimų apie išlikusią istoriją atsakys modernus lankytojų centras, kur įrengta speciali ekspozicijų sale su dinozaurų laikus menančiais eksponatais. Pasivaikščioję po ekspoziciją pamatysite įvairiausių fosilijų: nuo įspūdingų susuktų kiaukutų iki kalmarų protėvių kiautų.

Lankytojų centras, kurio įrengimui buvo skirta virš 860 tūkst. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų, įdomus bet kokio amžiaus lankytojui, nes yra šiuolaikiškas ir modernus. Daugelis užtrunka prie įdomių informacinių terminalų, interaktyvių stendų. Ekspozicijų salėje net atkuriami gamtos garsai, tad galima pasijusti taip, lyg laiko mašina būtų nukėlusi milijonus metų atgal.

Ventos regioninio parko darbuotojai, jau sumąstė kaip dar nustebinti lankytojus. Planuojama, kad pagal Europos Sąjungos 2014–2020 m. investicijų veiksmų programą įrenginėjant Papilės II piliakalnį, bus rekonstruojama ir Papilės atodanga. Joje ketinama formuoti specialų tunelį, į kurį įėję žmonės galės pasigrožėti Jūros periodo fosilijomis.

Spirale susivijęs Jurakalnio apžvalgos bokštas – būtinas aplankyti

Netoli vieno iš seniausių ir gražiausių Žemaitijos miestelių Papilės stūkso 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas – tai bene lankomiausias objektas rajone. 2015 metais atidarytas apžvalgos bokštas įrengtas panaudojant Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšas. Jo statybai skirta virš  170 tūkst. eurų.

Pakilus į patį Jurakalnio apžvalgos bokšto viršų atsiveria kerintis vaizdas į Žemaičių apdainuotos upės Ventos vingius, Papilės miestelį,  Daubiškių kaimą, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį,  Papilės piliakalnius ir visą šį grožį aprėpiantį Ventos kraštovaizdžio draustinį.

Nuvykę į apžvalgos bokštą neaplenkite Jurakalnyje įrengto pažintinio tako. Juo eidami nueisite iki riedulių ekspozicijos, Simono Daukanto muziejaus. Ir nepraleiskite progos pamatyti 150 metų senumo  penkiolikakamienės liepos. Dar 1960 m. liepa paskelbta gamtos paminklu. Šiuo metu yra išlikę 13 augančių kamienų ir vienas nusviręs. Galbūt dėl to žmonės ją vadina „Dvylika brolių“.

Dėka Europos Sąjungos fondų investicijų, Ventos regioninis parkas ir toliau gražinsis ir siūlys lankytojams naujas pramogas. Viekšnių mieste planuojama įrengti Kalupio pažintinį taką, vingiuojantį palei Kalupio upelį iki pat Ventos upės. Juo keliaujant pamatysite  vandens malūnus, pasigrožėsite parko upėmis ir sužinosite, kokia visgi didelė vandens reikšmė mūsų Žemei. Taip pat planuojama sutvarkyti Purvių atodangą – bus įrengti nauji laiptai ir sutvarkyta apžvalgos aikštelė.

Į savo vasaros kelionių planą būtinai įtraukite Ventos regioninį parką – čia patiks ir dideliam, ir mažam.

Raktažodžiai: parkas