BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Miestas Lietuvos centre turi ambicijų tapti investicijų meka

2014 m. lapkričio 18 d. / Finansų ministerija

Baigtoje įrengti Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), kurioje lig šiol tebuvo vienas investuotojas UAB „K2 LT“, geriau žinomas kaip krematoriumas, netrukus gali kilti įkurtuvių bumas. 

Rodoma:

„Turime porą jau pasirašytų sutarčių su Lietuvos įmonėmis, tačiau pranešti, kas konkrečiai ketina investuoti Kėdainių LEZ, dar negaliu – varžo konfidencialumo sutartys“, – tvirtina bendrovės „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ direktorius Giedrius Valuckas.

Gausesnio investicijų proveržio tikimasi tuomet, kai per Kėdainių LEZ bus nutiesta geležinkelio vėžė – jos projektavimo darbai jau pradėti. Kaip sako G. Valuckas, nemažai potencialių investuotojų geležinkelį nurodė kaip būtiną atėjimo sąlygą. Skaičiuojama, kad geležinkelio atšaka į laisvąją ekonominę zoną galėtų pritraukti apie 100 mln. litų investicijų. Kadangi Kėdainius kerta transeuropinė geležinkelio trasa „Rail Baltic“, geležinkelio šaka su įvažiavimu į LEZ leistų greitai ir dideliais kiekiais tiekti žaliavas, gaminius bei įrenginius tiek Vakarų, tiek Rytų kryptimi. Beje, zonos valdytojai svarsto galimybę ne tik nutiesti geležinkelio atšaką, bet ir pastatyti krovos terminalą.

Kėdainių LEZ įrengta visa būtiniausia infrastruktūra: atvestas vandentiekis, paklota nuotekų sistema, įvestas dujotiekis, nutiestos penkios gatvės. Tad, norint greitai pastatyti įmonę, užtektų 12 mėnesių ar net mažiau. Be to, investuotojams siūloma pagalba statybos, logistikos, projektų valdymo ir administravimo, gamybos perkėlimo, kitose srityse. Organizuojama personalo atranka, mokymai, konsultacijos apie ES paramą ir t. t.

Kėdainių LEZ yra ketvirta pagal dydį Lietuvoje – ji užima 130,55 ha. 2010-aisiais pradėtam kurti tuomečiam Kėdainių pramoniniam parkui per kelerius metus pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Invest LT“ išmokėta 11,5 mln. litų ES paramos. Dar 0,46 mln. Lt ES paramos buvo skirta zonos rinkodaros projektui. Kėdainių LEZ atstovai, dalyvaudami parodose užsienyje ar susitikdami su galimais partneriais, pristato investavimo šioje zonoje galimybes, mezga verslo kontaktus, pvz., Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje.

2012 m. pavasarį pagal Seimo priimtą įstatymą Kėdainių pramoninis parkas virto Kėdainių LEZ. Laisvosios ekonominės zonos laikomos valstybei svarbiu  ekonominiu projektu. Tad LEZ įsikūrusios bendrovės gali naudotis mokesčių  lengvatomis. Įmonė, kurios investicijos siekia ne mažiau kaip 1 mln. eurų ir kuri užsiima gamybos ar su ja susijusia veikla, šešerius metus atleidžiama nuo pelno mokesčio, o kitus 10 metų jai taikomas 50 proc. sumažintas pelno mokesčio tarifas. Taip pat LEZ įmonės neribotą laiką nemoka nekilnojamojo turto mokesčio.