Už inovacijų politikos įgyvendinimą Lietuvoje atsakinga Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pristato naują elektroninę bendradarbiavimo sistemą , kuri pagyvins verslo ir mokslo bendradarbiavimą.
Portalas šiandien jau vienija 9 Lietuvos mokslo institucijas, kurios portale siūlo daugiau nei 2 tūkst. paslaugų. Planuojama, kad šis skaičius aktyviai augs.
ES lėšomis įgyvendinant projektą „E. mokslo pažangių elektroninių paslaugų ir E. mokslo vartų sukūrimas“ buvo koncentruotasi į 4 esmines e. paslaugų kryptis:
-
mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugų ir darbų administravimą;
-
naujų mokslinių tyrimų, inovacijų bei mokslinės produkcijos sukūrimo finansavimo administravimą;
-
partnerių paieškos pagalbos įmonėms ir mokslo institucijoms teikimą;
-
mokslinės produkcijos komercializavimą.
Portalas www.e-mokslovartai.lt veikia patogiu vieno langelio principu. Čia Lietuvos ir užsienio kompanijos ir organizacijos, akademinės institucijos, privatūs tyrėjai ir vartotojai gali patogiai gauti informaciją apie visas Lietuvoje teikiamas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugas, finansavimo programas, inovatyvius produktus bei idėjas.
Tikimasi, kad portalas padės sklandžiau įgyvendinti nacionalinius ir tarptautinius mokslinių tyrimų projektus.
„Tai naujas kur kas aktyvesnio ir efektyvesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo etapas. Lietuva jau turi ES struktūrinių fondų dėka įkurtą pažangią ir konkurencingą mokslo tyrimų infrastruktūrą.
Tad dabar susiformavo tinkamas metas ir aplinkybės pradėti dalintis pasiekimais, potencialu, galimybėmis, įtraukiant kuo daugiau vietos ir užsienio partnerių, potencialiai tyrimais besidominčių verslų“, – teigia MITA direktorius Arūnas Karlonas.
Anot, jo, Lietuvos mokslininkų ir vietos bei globalių užsakovų bendradarbiavimas turėtų įgauti naują pagreitį. Tikimasi, kad Elektroniniai mokslo vartai ne tik skatins verslo ir mokslo bendradarbiavimą, bet sudarys galimybes pritraukti papildomų užsienio investicijų.