Pasak ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, šios priemonės suteiks galimybę verslui kiekvienu individualiu atveju rinktis tinkamiausią finansavimo būdą ir tokiu būdu pagerins Lietuvos įmonių priėjimą prie išorinių finansavimo šaltinių. Naujos priemonės padidins verslo konkurencingumą, išplės eksporto apimtis ir galimybes atrasti naujas rinkas bei sustiprins eksportuotojų pozicijas.
Galimybė garantijų institucijoms teikti garantijas ne tik įmonių paskolų ar naujos gamybos įrangos ar įrenginių išperkamosios nuomos (lizingo) sandoriams, bet ir garantuoti praktikoje dažnai naudojamus kitokio tipo verslo plėtrą skatinančius sandorius – eksporto kredito ir faktoringo – atsiras, kai nuo 2017 m. sausio įsigalios atitinkamos Valstybės skolos įstatymo nuostatos.
Naujos eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemonės bus finansuojamos iš Ūkio ministerijos administruojamų finansinių priemonių grįžusių lėšų ar Europos Sąjungos fondų lėšų. Faktoringo garantijų priemonėms ketinama skirti iki 5,8 mln. eurų, o eksporto kredito – iki 7 mln. eurų.
Įsigaliojus Valstybės skolos įstatymo pakeitimui, Vyriausybė dar turės patvirtinti įstatymą įgyvendinančius teisės aktus. Planuojama, kad garantijas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pradės teikti per 2017 m.