Baigėsi Kultūros ministerijos ir LVPA skelbtas paraiškų priėmimas priemonei „Paskatos dizaino kūrėjams: „Dizaino sparnai“.
„Šia priemone labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) skatinamos diegti dizaino sprendimus, padedančius įmonei įgyvendinti skaitmeninės ir (arba) žiedinės ekonomikos principus, didinant gaminių ar paslaugų pridėtinę vertę, pasiūlą ir konkurencinį pranašumą. Tikslinga paaiškinti, kad šiuo kvietimu pasinaudojusios įmonės negaus tiesioginio finansavimo, bet joms bus suteiktos Kultūros tarybos paslaugos de minimis pagalbos pavidalu“, - pažymi LVPA laikinasis vadovas Saulius Merkys.
„Pagal šią priemonę subsidija skiriama tik tokioms veikloms, kurioms nebuvo skirtas finansavimas pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamą priemonę „Kūrybiniai čekiai COVID-19“. Vienintelis galimas pareiškėjas – Lietuvos kultūros taryba. MVĮ galės kreiptis į Lietuvos kultūros tarybą konsultacijų dėl naujų produktų/paslaugų dizaino sprendimų kūrimo ir diegimo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad konsultacijos bus teikiamos tik dėl tokių produktų/paslaugų dizaino kūrimo, kurie bus orientuoti į skaitmeninės ekonomikos ir (arba) žiedinės ekonomikos principus“, - pasakoja LVPA Verslo tvarumo projektų skyriaus vedėja Giedrė Indriulienė.
Vadovaujantis skaitmeninės ekonomikos principais, yra panaudojamos technologijos ar sprendimai, kuomet gaminio gamyba ar paslaugos teikimo procesas dalinai ar visas perkeliamas iš fizinės į skaitmeninę, virtualią aplinką, ar paslaugos bei procesai (visi ar dalis jų) vykdomi nuotoliniu būdu. Tuo tarpu pareiškėjai, siekiantys kurti žiedinės ekonomikos principus įgyvendinančių produktų/paslaugų dizainus, turės užtikrinti, kad naujo produkto gamybos/paslaugos teikimo procese bus įgyvendintas bent vienas iš šių pokyčių: sumažintas susidarančių atliekų kiekis; išvengta atliekų susidarymo; užtikrintas atliekų pakartotinis naudojimas; sumažintas teršalų kiekis; sumažintas išteklių naudojimas; sukurtos ar pagerintos galimybės restauruoti MVĮ gaminamą gaminį; sukurtos ar pagerintos galimybės pataisyti MVĮ gaminamą gaminį; sukurtos ar pagerintos galimybės perdirbti MVĮ gaminamą gaminį.
Šiai priemonei įgyvendinti skiriama 788 551 eurų ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo React-EU) lėšų.