BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Pritarta dar 16 priemonių projektų atrankos kriterijams

2016 m. sausio 15 d. / Finansų ministerija

Pirmajame šių metų Stebėsenos komiteto posėdyje svarstyta ir pritarta Švietimo ir mokslo, Ūkio, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo ir Energetikos ministerijų administruojamų ir 2014–2020 m. ES fondų lėšomis finansuojamų 16 priemonių projektų atrankos kriterijams. 

Rodoma:

Pirmajame šių metų Stebėsenos komiteto posėdyje svarstyta ir pritarta Švietimo ir mokslo, Ūkio, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo ir Energetikos ministerijų administruojamų ir 2014–2020 m. ES fondų lėšomis finansuojamų 16 priemonių projektų atrankos kriterijams. 

Jais remiantis, bus vykdoma įvairių ūkio sričių projektų atranka: formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų, mokyklų tinklo efektyvumo didinimo, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo, neformaliojo švietimo prieinamumo, eco-inovacijų, didelio poveikio technologijų pramonėje diegimo, atsinaujinančių išteklių pramonėje diegimo, verslo klasterių, laivybos sąlygų vandens transporte užtikrinimo, energijos vartojimo efektyvumo viešojoje infrastruktūroje bei kt.

Šiuo metu ES investicijas administruojančios institucijos jau yra suderinusios 227 priemones, kurioms įgyvendinti skirta daugiau kaip 6,5 mlrd. eurų, t.y., 98 proc. visai 2014–2020 m. veiksmų programai skirtų lėšų.

Visoms jau suderintoms priemonėms institucijos aktyviai rengia projektų finansavimo sąlygų aprašus, kvietimų teikti paraiškas dokumentus, taip pat sudaro planuojamų įgyvendinti valstybės ir regionų projektų sąrašus.

Švietimo ir mokslo ministerija susitikimo metu pristatė priemones, kurios užtikrins aktyvesnį mokslo ir verslo bendradarbiavimą, paskatins mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą ir ūkio plėtrą. Posėdyje dalyvavę Europos Komisijos atstovai atkreipė dėmesį, kad yra itin svarbu, kad finansuojami projektai kurtų inovatyvius produktus, kurie padėtų šalies ekonomikai augti.

Stebėsenos komiteto nariams taip pat pristatyta 2015 m. ir 2016 m. ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimo vertinimo planų įgyvendinimo apžvalga. Pagrindinis 2016 m. tikslas – pabaigti 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų  poveikio vertinimus, t.y., įvertinti, kiek ES investicijos prisidėjo prie socialinių, ekonominių ir aplinkos pokyčių bei pateikti rekomendacijas 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos įgyvendinimui bei valdymui tobulinti.