Projekto pirmojo etapo metu buvo atlikta Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) kompetencijų poreikio siekiant pasiruošti ir įveikti Pramonė 4.0 iššūkius analizė. Atlikus analizę nustatyta, kokių kompetencijų per ateinančius dešimt metų prireiks MVĮ darbuotojams, dirbantiems pagrindiniuose Lietuvos pramonės sektoriuose (maisto, chemijos, baldų, medienos, mašinų ir įrengimų), kad jie atitiktų Pramonė 4.0 iššūkius.
Antruoju etapu buvo atlikta 2014–2020 m. programavimo laikotarpio ESF lėšomis finansuotų projektų, skirtų smulkaus ir vidutinio verslo darbuotojų kompetencijų kėlimui, analizė. Analizės metu įvertinta, kaip įmonės ruošiasi Pramonė 4.0 pokyčiams, ar renkasi tobulinti kompetencijas žvelgdamos į ateities perspektyvą naudojant ES finansavimą.
Atsižvelgiant į abiejų analizių rezultatus, trečiajame projekto įgyvendinimo etape buvo parengtas projekto veiksmų planas. Siekiant sustiprinti Lietuvos įmones ruošiantis Pramonė 4.0 revoliucijai ir kryptingai investuoti į MVĮ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, veiksmų plane numatyti 2 pagrindiniai veiksmai: pakeisti vykdomų ir naujų projektų finansavimo sąlygas – panaikinti nuotolinio mokymosi apribojimus; pakeisti projektų finansavimo sąlygas naujiems projektams – peržiūrėti prioritetinių projektų atrankos kriterijus ir didinti finansinę paramą priklausomai nuo įmonės dydžio bei darbuotojų mokymosi formos.
Įgyvendinant veiksmų planą buvo pakoreguoti projektų finansavimo sąlygų aprašai ir sumažinti apribojimai nuotoliniam mokymui. Dėl įvykdytų pokyčių MVĮ galėjo greičiau mokytis pandemijos laikotarpiu, naudoti įvairius nuotolinio mokymosi metodus, palengvėjo administracinė našta mokymus organizuojantiems MVĮ projektų vykdytojams.
Veiksmų plano vykdymo metu buvo peržiūrėtas ir atnaujintas 2014-2020 m. veiksmų programos lėšomis finansuoto kvietimo „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašas bei prioritetiniai kriterijai, siekiant pritraukti didesnį MVĮ skaičių, skatinti pameistrystę ir žemos kvalifikacijos darbuotojų mokymus bei naujai Lietuvoje veikiančių MVĮ darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.
Tikimasi, kad įgyvendintas veiksmų planas padės sustiprinti Lietuvos įmones ruošiantis Pramonė 4.0 revoliucijai, įtakos projektų finansų valdymą ir padidins projektų veiklų įgyvendinimo efektyvumą.
Paskutiniame projekto įgyvendinimo etape (iki 2023 m. pabaigos) bus parengta veiksmų plano įgyvendintų pokyčių poveikio vertinimo metodika ir atliekama stebėsena.
ESFA kartu su partneriais iš Italijos, Suomijos, Belgijos, Ispanijos, Lenkijos, Rumunijos įgyvendinamas projektas „40Ready – Stiprinti mažų ir vidutinių įmonių gebėjimus pasirengti Pramonei 4.0“, finansuojamas Interreg Europe Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Bendra projekto vertė 1 366 300,00 Eur. Projektas įgyvendinamas nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. iki 2023 m. liepos 31 d. Daugiau informacijos apie projekto veiklas pateikiama nuorodoje.