BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

R.Budbergytė: ES investicijų regionuose tikslas – mažinti socialinę atskirtį, kurti naujas darbo vietas

2016 m. liepos 28 d. / Finansų ministerija

Nors Europos Sąjungos (ES) fondų investicijos Lietuvoje sudaro apie 70 proc. visų viešųjų investicijų ir šiuo metu yra pagrindinis investicijų šaltinis į Lietuvos ekonomikos augimą bei darbo vietų kūrimą, regionuose „liūto dalis“ ES pinigų vis dar „įsisavinama“ ir tik apie 12 proc. investuojama į ekonominę infrastruktūrą bei verslo sąlygų gerinimą.

Rodoma:

Kaip tokią situaciją reikėtų keisti, kokią paramą verslui ir savivaldybėms galėtų suteikti Finansų ministerija ir Vyriausybė, kad regionuose būtų efektyviau investuojami ES pinigai, šiandien Alytuje su vietos verslininkais, savivaldybės atstovais aiškinosi finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Finansų ministrė atkreipė dėmesį į tai, kad nors Alytaus regionui 2007-2013 m. laikotarpiu skirta per  333 mln. eurų  ES fondų lėšų, o pagal ES lėšų tenkančių vienam gyventojui palyginimą, Alytaus regionas yra trečias, kurį lenkia tik Vilnius ir Klaipėda, tačiau nei vietos gyventojai (kurių nuo 2011 m. Alytuje sumažėjo beveik 6 tūkstančiais), nei verslas (kurio verslumo lygis siekė apie 60 proc. šalies vidurkio) to praktiškai nepajuto.

„Paradoksas, tačiau nepaisant padarytų didelių investicijų Alytaus mieste ir rajone gyvenimo kokybės indeksas ne tik kad nepadidėjo, bet net ir sumažėjo. Taip pat matyti, kad kai kurie milijonus atsiėję projektai, pvz. Daugiafunkcinis pramogų ir sporto kompleksas,  ne tik kad nekuria pridėtinės vertės, bet jau reikalauja nemenkų papildomų pinigų išlaikymui. Gaila, kad savivaldybės ir valstybės institucijos ir toliau nelinkusios keisti požiūrio, kai beveik 90 proc. pinigų skiriama trinkelėms, pastatams, žodžiu, infrastruktūrai kurti ir plėsti, ir tik likę – 10 proc. panaudojami investicijoms – naujoms darbo vietoms kurti, verslo sąlygoms gerinti“, – pastebi finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Susitikimuose su Alytaus valdžios ir verslo atstovais ministrė akcentavo, kad regionams būtina kuo skubiau keisti supratimą apie ES pinigus, nes dėl kylančio Lietuvos BVP vienam gyventojui lygio bei ES viduje išgyvenamų iššūkių, tokios ES fondų lėšų apimties po 2020 m. Lietuva, ko gero, neturėtų tikėtis.

„Tai reiškia, kad jau dabar turime ruoštis ekonomikos augimą ir darbų vietų kūrimą užtikrinti nuosavais finansiniais ištekliais. Todėl siekiant, kad šio 2014-2020 m. periodo ES fondų lėšos būtų panaudotos efektyviai, būtina investuoti į socialinės atskirties mažinimą bei užimtumą ir verslumą skatinančius projektus, kūrybiškai pasižiūrėti kaip būtų galima įkvėpti gyvybės į jau sukurtą infrastruktūrą. To reikia ne Europos Sąjungai, to reikia mums patiems – Lietuvos žmonėms, seniems ir jauniems, kad patikėtumėme, jog Lietuva yra tikrai gera šalis gyventi ir dirbti“, – sako finansų ministrė Rasa Budbergytė. 

Vizito Alytaus regione metu finansų ministrė Rasa Budbergytė aplankė rekonstruotą daugiafunkcinį pramogų ir sporto kompleksą, įvertino įrengtą pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą, jungiančią Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, susipažino su veiklą plečiančia didžiausia Baltijos šalyse stiklo paketų gamintoja – UAB „Glass LT“ įmone, diskutavo su Alytaus meru, savivaldybės administracijos, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais.

Plačiau apie regioninų ekonominę politiką kviečiame paklausyti diskusiją per Alytaus radiją „FM99":

http://www.fm99.lt/finansu-ministre-rasa-budbergyte-domejosi-ar-alytus-turi-miesto-vizija/