Susitikime dalyvaujantis Lietuvos Respublikos finansų viceministras Aloyzas Vitkauskas išreiškė palaikymą platesniam finansinių instrumentų taikymui, atsižvelgiant į konkretaus sektoriaus poreikius ir galimybes. Lietuvos atstovų teigimu, platesnis finansinių instrumentų taikymas ir jų derinimas su Europos strateginių investicijų fondo investicijomis pritrauks daugiau privačių investicijų, didins įgyvendinamos sanglaudos politikos efektyvumą ir prisidės prie spartesnio bei tvaraus ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo.
2014–2020 m. laikotarpiu, palyginus su 2007–2013 m., Lietuvoje aktyviau naudojamos finansinės priemonės didinant energijos efektyvumą, kuriant viešąją infrastruktūrą bei didinant verslo konkurencingumą – šiuose sektoriuose tikimasi jų didžiausios vertės. Padedant Europos investicijų bankui, 2014–2020 m. laikotarpiui Lietuva jau įsteigė tris fondus finansinių instrumentų valdymui ir administravimui energijos vartojimo efektyvumo srityje.
Neformalus ES valstybių narių ministrų, atsakingų už ES sanglaudos politiką, susitikimas – tai gera platforma keistis žiniomis ir gerąja patirtimi ES struktūrinių lėšų valdymo srityje.