BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Šalia Kauno kultūros židinys su romantišku kraštovaizdžiu

2015 m. sausio 8 d. / Inovacijų agentūra (LVPA)

Jei po Naujųjų sutikimo kils noras išnaudoti kelias laisvas dienas keliaujant, aplankykite šalia Kauno esantį Raudondvario dvarą. Važiuodami iš Kauno link Jurbarko išvysite nuostabų Raudondvario vaizdą. Ši Kauno rajono dalis gali pasigirti itin romantišku kraštovaizdžiu.

Rodoma:

​Jei po Naujųjų sutikimo kils noras išnaudoti kelias laisvas dienas keliaujant, aplankykite šalia Kauno esantį Raudondvario dvarą. Važiuodami iš Kauno link Jurbarko išvysite nuostabų Raudondvario vaizdą. Ši Kauno rajono dalis gali pasigirti itin romantišku kraštovaizdžiu.

Gražiausia šio architektūrinio paminklo dalis yra XVII a. antrojoje pusėje pastatyta pilis – rūmai su bokštu. Ji kartu su kitais XIX a. statytais pastatais: dviem oficinomis, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, išsidėsčiusi 3,8 ha ploto teritorijoje, sudaro Raudondvario dvaro ansamblį.

Šiuos rūmus 1752 m. pastatyti nusprendė tuometinis Kauno pakamaris Vaitiekus Dzevaltauskis, pilies statybos darbus pradėjęs dar XVI a. antroje pusėje. Vėliau dvarą valdė daugybė garsių Lietuvos didikų: Janušas Radvila, Zabielos, Tiškevičiai ir kiti.

Tiškevičiams įsigijus dvarą pradėtas rekonstruoti šalia esantis parkas. Grafų Tiškevičių giminės atstovai rūpinosi ne tik dvaro aplinkos tvarkymu. Rūmus jie pavertė kultūrinių vertybių saugojimo vieta. Išsilavinę, aristokratiškų manierų, mėgstantys keliauti grafai čia prikaupė daug paveikslų , meno dirbinių, retų knygų , medžioklės trofėjų.

Nuo 1993 m. čia visą dešimtmetį gyvavo dailininko Konstantino Žardalevičiaus dailės studija, taip pat buvo demonstruojamos ekspozicijos apie kompozitoriaus Juozo Naujalio gyvenimą ir kūrybą, grafų Tiškevičių giminės istoriją.

2002 m. rūmuose ėmė veikti J. Naujalio memorialinis muziejus. 2013 m įkurtas Kauno rajono muziejus.

Investavus beveik 5 mln litų iš Europos Struktūrinės 2007 – 2013 metų finansavimo laikotarpio paramos fondų pilis – rūmai buvo rekonstruoti. Raudondvario dvaras virto kultūros ir paslaugų kompleksu. Viename iš dvaro statinių savo veiklą pradėjo Kauno rajono turizmo ir informacijos centras. Pačiuose rūmuose įrengtos konferencijų salės ir pokylių menės.

Galiausiai planuojama, kad arklidėse veiks ir menų inkubatorius – maždaug 500 žmonių skirta mobili teatro ir koncertų salė, fotografijos ir meno galerija, kurioje kūrėjams bus sudarytos sąlygos kurti ir pristatyti savo darbus kitiems.

Menų inkubatorius įrenginėjamas įgyvendinant projektą „Raudondvario dvaro sodybos žirgyno pastato pritaikymas meno inkubatoriaus veiklai“ bei  investuojant beveik 2 mln Lt iš ES struktūrinių fondų.

Dvare vyksta Kauno rajono savivaldybės gyventojų santuokos ceremonijos, kasmet rengiami festivaliai, koncertai, parodos.

Raktažodžiai: Pažintinis turizmas