Rekonstruotose patalpose padaugėjo apžiūros kabinetų, naujai įrengti specializuotos paskirties diagnostikos, izoliacijos, intervenciniai kabinetai, daugiaprofilinės operacinės, reanimacijos ir intensyvios terapijos, pacientų būklės stebėjimo palatos. Greitosios pagalbos automobiliais pacientai atvežami į modernią, uždarą patalpą. Reabilitacija atliekama taikant šiuolaikiškas metodikas, vykdoma mokslinė ir pedagoginė veikla: čia praktiką atlieka būsimi reabilitacijos specialistai bei gydytojai rezidentai, vyksta profesinio tobulinimosi kursai, vertinama aukščiausio meistriškumo sportininkų būklė.
„2008 m. ėmėmės veiksmų, kad Priėmimo-skubios pagalbos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriai atsinaujintų. Juk aplinka, kurioje priimame, gydome pacientus, labai svarbi, sakyčiau, neatsiejama gijimo dalis. Iš kitos pusės, visada jaučiame, jog esame Lietuvos sveikatos sistemos dalis, ją reprezentuojame. Gerokai padidėjo į Lietuvą atvykstančių oficialių užsienio šalių delegacijų skaičius. Per metus į Vilnių atvyksta daugiau nei 100 įvairių delegacijų, o Santariškių klinikos yra įpareigotos teikti skubią pagalbą delegacijos nariams", – įgyvendintu projektu džiaugėsi Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. akad. Kęstutis Strupas.
Atidarymo iškilmėse dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Centrinės projektų valdymo agentūros direktorė Lidija Kašubienė, Lietuvos Olimpinio Komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Seimo nariai, Vilniaus universiteto, ministerijų atstovai, Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ir medikai, prie projekto įgyvendinimo prisidėję asmenys.
Simbolinę juostelę perkirpęs premjeras A.Butkevičius linkėjo, kad visos kalbos virstų darbais, o darbai – rezultatais, kurie svarbiausi Lietuvos žmonėms. Jo teigimu, investicijos į klinikas yra teisingas kelias, nes, bendradarbiaujant universitetui ir klinikoms, čia plėtojamas mokslas.
Ministrė R.Šalaševičiūtė gyrė klinikų tikslą 20-čia minučių sutrumpinti pacientų skubios ambulatorinės pagalbos teikimo laiką vienam pacientui, kuris padės spręsti eilių mažinimo problemą. Pasak ministrės, iš to, kokia aplinka supa pacientą ir kokia naudojama įranga, galima susidaryti nuomonę apie gaunamų paslaugų kokybę.
Po rekonstrukcijos priėmimo-skubios pagalbos skyriaus plotas išsiplėtė daugiau nei septynis kartus, o Ambulatorinės reabilitacijos – padidėjo kone dvigubai.
2008 metais inicijuotas projektas „VUL Santariškių klinikų Priėmimo skyriaus ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus patalpų rekonstrukcija ir įrengimas“ truko penkis metus. Jo įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto buvo skirta beveik 14,2 mln. eurų.