BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Seimas baigia didžiąją migraciją į internetą

2015 m. birželio 25 d. / Finansų ministerija

Birželį galutinai baigus LR Seimo pagrindinių sistemų perkėlimo į internetą projektą, tikimasi žymiai pagerinti visuomenės informavimą apie Seimo veiklą, greičiau ir efektyviau sužinoti visuomenės nuomonę rengiant bei priimant parlamento sprendimus.

Rodoma:

Dar 2011 m. pradėtas plėtoti projektas „E. Seimas – elektroninės demokratijos priemonių plėtojimas Lietuvos Respublikos Seime“ šiemet pasiekė finišo tiesiąją. Nors kelyje buvo daug kliūčių, pagaliau galima pagrįstai teigti, kad LR Seimas įgyvendino esminį savo sistemų perkėlimo į internetą etapą.

Per 4 metus buvo sukurtos tokios elektroninės paslaugos gyventojams kaip e. kreipimasis (peticija), e. teisėkūros iniciatyva, e. laiškas Seimui, kvalifikuoto teisės aktų naudotojo darbo vieta, archyvinių dokumentų užsakymo paslauga.

Ne kartą teko ieškoti vieni ar kito Seimo nutarimo, naršyti tarp priimtų teisės aktų. Ir nors jie yra gana biurokratiškoje formoje, vis dėlto tai didelis žingsnis pirmyn visai teisėkūros sistemai, nes visi dokumentai pagaliau yra prieinami internetu“, – sako Vilniaus Tarptautinių santykių ir politikos mokslų magistrantė Ieva Z., kuriai Seimo internetinė duomenų bazė tapo nepamainomu pagalbininku rengiant mokslo darbus.

Šiandien E. seimo Teisės aktų registre (TAR) gyventojams internetu prieinama 189 tūkst. teisės aktų dokumentų, čia veikia gana patogi paieškos bei navigacijos sistema, didžiąją dalį čia esančios informacijos yra gerai suindeksavusi „Google“ paieškos sistema.

Apie tai, kad „Google“ yra gerai indeksavusi duomenų bazės turinį liudija ir užklausų skaičiai – per mėnesį teisės aktų registre fiksuojama apie 2 milijonus kreipinių, t. y. Maždaug po užklausą kas sekundę.

Registre saugomi visi norminiai teisės aktai, jų suvestinės redakcijos, nuasmeninti teismų sprendimai, nutartys ir nutarimai, tarptautinės sutartys.

Per paskutinius metus jau daugiau kaip 34 000 teisės aktų iš 243 institucijų buvo pateikti jau išimtinai elektroniniu formatu, dokumentus verifikuojant e. parašais. Taip užtikrinamas dokumentų duomenų tikrumas ir vientisumas“, – teigia LR Seimo kanceliarijos atstovai.

Dabar sistemoje jau sukaupta ir centralizuotai tvarkoma daugiau kaip 230 tūkst. dokumentų arba 2 mln. kompiuterinių bylų, kurios bendrai užima per 70 terabaitų atminties. Tai ne tik tekstinė, bet ir garso, vaizdo ir grafinė informacija.