„Simboliška, kad Europos Sąjungos (ES) investicijos dar prieš šešiasdešimt metų prasidėjo investicijomis į žmones. Nuo 2004-ųjų šio fondo lėšos, siekiant kilstelėti žmonių gyvenimo kokybę, investuojamos ir Lietuvoje – kuriama daugiau ilgalaikio darbo vietų, gerinamos darbo sąlygos, mažinama socialinė atskirtis“, - sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.
Stebėsenos komiteto nariams savo patirtį ir pasiektus rezultatus, įgyvendinant projektus, pristatė Vilniuje įkurto salotų baro, Psichologinės paramos ir konsultavimo centro, Švietimo mainų paramos fondo atstovai. Jie pasidžiaugė, kad būtent ESF investicijos leido priklausomybės ligomis sergantiems asmenims padėti žengti pirmuosius žingsnius iš socialinės atskirties į darbo rinką ir visuomenę.
Komiteto nariai posėdžio metu taip pat patvirtino keturiolikos 2014-2020 m. ES lėšomis įgyvendinamų priemonių projektų atrankos kriterijus. Jie leis pradėti įgyvendinti svarbius projektus biokuro panaudojimo skatinimo šilumos energijai gaminti, studijų sistemos tobulinimo, savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo, taip pat sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimo, mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų stiprinimo, viešojo valdymo institucijų veiklos gerinimo bei kitose aktualiose srityse.
Naujausiais duomenimis, šiuo metu įgyvendinamų projektų bendra vertė siekia beveik 1,9 mlrd. eurų (t. y., 27 proc. nuo visų Lietuvai skirtų ES fondų lėšų), o už atliktas investicijas projektų vykdytojams išmokėta beveik 0,9 mlrd. eurų 2014–2020 m. ES fondų lėšų.
Papildoma informacija
ESF – seniausias ES fondas, įsteigtas 1957 m. Romos sutartimi. Tai pagrindinė užimtumo ir socialinės įtraukties skatinimo priemonė Europoje. Šio fondo lėšos investuojamos į projektus, mažinančius socialinę atskirtį, kuriančius darbo vietas, keliančius gyventojų įgūdžius ir kvalifikaciją.