Šiuo pakeitimu apibrėžus finansines priemones kaip papildomą investicijų skatinimo būdą, smulkiajam ir vidutiniam verslui ir kitiems ūkio subjektams bus sukurtos palankios galimybės pasinaudoti reikalingais finansavimo šaltiniais jų plėtros ir investicijų projektams. Įstatymo pakeitimas prisidės prie verslumo ir verslo plėtros, būsto ir viešosios infrastruktūros objektų atnaujinimo, žemės ūkio produktų gamybos ir perdirbimo bei energetinio efektyvumo didinimo šalyje - šiose srityse planuojamos arba jau įgyvendinamos iš dalies ES fondų lėšomis finansuojamos finansinės priemonės.
Siūlomame projekte numatyta, kad institucijas, valdančias fondų fondus ir (ar) įgyvendinančias finansines priemones, galėtų paskirti Vyriausybė – tokiu būdu sutrumpėtų institucijų atrankos laikotarpis.
Finansų ministerijos parengti pakeitimai, jeigu jiems pritars Seimas, įtvirtins papildomas investicijų skatinimo priemones, padėsiančias paspartinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų, nacionalinio biudžeto ir kitomis lėšomis finansuojamų finansinių priemonių įgyvendinimą.
Finansinės priemonės Europos Sąjungos fondų lėšomis Lietuvoje pradėtos įgyvendinti 2009 m., teikiant paskolas, garantijas ir investuojant į įmonių kapitalą. Vienas iš pagrindinių finansinių priemonių privalumų – tęstinumas ir „atsinaujinantis“ pobūdis, nes, paskolinus ar investavus finansinėms priemonėms skirtas lėšas, jos sugrįžta ir yra toliau naudojamos siekiant tų pačių tikslų. Tokiu būdu sukuriami ilgalaikiai finansavimo instrumentai. Be to, įgyvendinant finansines priemones, yra pritraukiamos privačios lėšos, kurios gerokai padidina investicijų mastą, todėl pasiekiama didesnių rezultatų.
Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius, (8 5) 2199 378, vrs@finmin.lt, www.finmin.lt
ES struktūrinės paramos valdymo departamentas, (8 5) 2199 303, esinvesticijos@finmin.lt