BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Skatinamas Lietuvos tyrėjų tarptautiškumas ir ugdoma kompetencija rengti konkurencingus projektus

2016 m. balandžio 28 d. / Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra pasirašė finansavimo sutartį su Europos Socialinio Fondo Agentūra (ESFA) dėl ES tęstinio projekto „Tyrėjų tarptautinės kompetencijos ugdymas 2 (TYKU 2)“ įgyvendinimo.

Rodoma:

Projektas bus įgyvendinamas su partnere – Lietuvos mokslo taryba, kuri kartu su MITA administruoja ir vieną didžiausių ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programų „Horizontas 2020“. Projekto vertė yra 811 tūkst. eurų. Planuojama, kad šis projektas bus vykdomas trejus metus (2016-2019 m).

„Ši iniciatyva jau nuosekliai vykdoma nuo 2009 metų, kuomet valstybė identifikavo, kad būtina skatinti aktyvesnį Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse mokslinių tyrimų ir inovacijų programose. Lietuva turi būti matoma Europos žemėlapyje kaip inovatyvi šalis, turinti ne tik pasaulinio lygio infrastruktūrą, bet ir aukštos kompetencijos tyrėjus moksle ir versle, kurie geba parengti konkurencingus projektus“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.

MITA šiuo projektu siekia ugdyti tyrėjų iš mokslo ir verslo sektorių, mokslo vadybininkų gebėjimus integruotis į tarptautinius projektus, o tuo pačiu ir į Europos tyrimų erdvę. Projektas taip pat turi ambicingą tikslą – padidinti teikiamų projektinių pasiūlymų skaičių tarptautinėse MTEPI programose, tokiose kaip „Horizontas 2020“, „Eureka“, „Eurostars“ ir kitose.

Pagrindinės projekto veiklos – tai specializuoti mokymai, dalyvavimas verslo ir mokslo misijose, tarptautinių asociacijų ir organizacijų veiklose. Į iniciatyvą bus raginami įsijungti ir doktorantai, kurie turės galimybę dalyvauti praktiniuose seminaruose ir stovyklose.

Planuojama, kad tikslinius mokymus Lietuvos tyrėjams ves aukštos kompetencijos užsienio ekspertai, kurie padės tobulinti praktinius projektų rengimo ir valdymo įgūdžius. Tyrėjai turės unikalią galimybę išvykti į pasaulinius renginius, parodas, B2B susitikimus ir rasti partnerių būsimiems projektams. MITA taip pat organizuos mokslo misijas, kurių metu Lietuvos mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialas, ypač Sumanios specializacijos srityse, bus pristatomas pasaulyje.

Raktažodžiai: inovacijos Mokslas MITA Tyrėjai LMT