BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Spaudos atgavimo dienos išvakarėse – apdovanojimai žurnalistams

2023 m. gegužės 8 d. / Finansų ministerija

Artėjat Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir žiniasklaidos priemonės. Šeštus metus iš eilės šį konkursą rengia Finansų ministerija.

Rodoma:

Dėmesys – recesijos iššūkiams

„Skaičiuojame jau ketvirtąjį Sanglaudos fondų finansavimo etapą. Svarbiausios investicijų sėkmės prielaidos yra taiklus jų nukreipimas į šalies strateginius tikslus, reformų įgyvendinimą. Taip pat svarbi mūsų darbo prielaida yra laisvas žodis, kritinis mąstymas ir visuomenės konstruktyvi kritika, kuri padeda mums augti. Kalbant apie konkursą, svarbu pasakyti, kad šiame netikrų naujienų, juodosios propagandos laikais jis yra labai svarbus. Čia mes apdovanojame kritinį mąstymą ir didžiulį profesionalų darbą“, – sveikindama susirinkusius kalbėjo finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos narius maloniai nustebino ne tik žurnalistų aktyvus dėmesys ES investicijų teikiamai naudai, bet ir gerokai aukščiau, lyginant su ankstesniais metais, nacionalinės žiniasklaidos kilstelėta komisijos vertinimui pateiktų darbų kokybės kartelė.

„Lyginant su visais ankstesniais metais, šiemet sulaukėme gerokai daugiau stiprių analitinių darbų iš nacionalinės žiniasklaidos. Tarpusavyje atkakliai konkuravo ir didžiųjų interneto portalų, ir televizijų vertinimui pateikti darbai. Deja, šiemet pritrūko regioninės žiniasklaidos darbų kiekybės ir kokybės, todėl atskirai jiems skirtas nominacijas komisija bendru sutarimu anuliavo“, – sakė R. Staselis.

Jau tradiciniu tapusio konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius.

Darbus vertino ekspertų komisija

Konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose. Piniginiais 1000 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti 8 konkurso laureatai.

Šiais metais pretendentus į premijas vertino šešių žiniasklaidos, komunikacijos ir investicijų ekspertų komisija. Žurnalisto ir Vilniaus universiteto lektoriaus Ryto Staselio vadovaujamoje komisijoje dirbo Finansų ministrės patarėja Hermantė Brandišauskaitė, Finansų ministerijos Investicijų politikos skyriaus patarėja Julija Kvietkė, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai ir Vilniaus universiteto lektorė Lina Jakučionienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė, Vytauto Didžiojo universiteto mokslo darbuotojas ir ryšių su visuomene ekspertas Linas Kontrimas bei žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas.

Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų radijo laida/reportažas – Aistė Čiučiurkaitė („Žinių radijas“)

Metų TV laida/reportažas – Lukas Paškevičius (LNK)

Metų straipsnis – Lukas Blekaitis („Verslo žinios“)

Metų žurnalistas – Dalius Simėnas („Verslo žinios“)

Metų žiniasklaidos priemonė – LNK

Konkurso dalyviams skirti trys specialieji vertinimo komisijos prizai. Juos pelnė Rima Kazakevičienė („Valstiečių laikraštis“), Dalius Simėnas („Verslo žinios“) ir naujienų agentūra ELTA.

Susiję įrašai