Iš viso šalies įmonės LVPA jau pateikė 71 paraišką, kuriomis prašoma 37,5 mln. Eur. Tarp pateiktų paraiškų tokie projektai kaip dezinfekcinių priemonių, medicininių priemonių, apsaugos priemonių gamyba.
Šiai priemonei numatytas biudžetas sudaro 31 mln. Eur. Kvietimas stabdomas anksčiau negu kvietimo teikti paraiškas skelbime nustatyto termino paskutinė diena, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas paskirstyta ir prašoma skirti finansavimo lėšų suma sudaro galimybę paskirstyti visą priemonei numatytą biudžetą.
Pagal priemonę „COVID-19 produktai LT“ bus finansuojama įrangos, įrenginių, programinės ir kt. įrangos įsigijimas ir su naujų gamybos įrenginių bandymu susijusios išlaidos, patirtos iki masinės gamybos pradžios. Išlaidos bus finansuojamos, jeigu jos skirtos COVID-19 suvaldymui reikalingų produktų gamybai. Tiksliau, kokios gamybos sritys bus remiamos, rasite čia.
„Projektų paraiškų sulaukėme per rekordiškai trumpą laiką ir rekordiškai daug. Toks aktyvus įmonių susidomėjimas tik patvirtina šios finansinės priemonės didelį poreikį. Tikimės, kad ji padės bendrovėms kuo greičiau įgyvendinti projektus ir prisidėti prie esminių koronaviruso problemų sprendimo. Savo ruožtu LVPA dabar organizuos pateiktų projektų vertinimo procesą“, – teigia LVPA direktorius Aurimas Želvys.
LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Sigita Skrebė pažymi, kad pagal šią priemonę projektų finansavimo intensyvumas, t.y. sutartyje nustatytas projektui skirto finansavimo lėšų santykis su projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia 80 proc.
„Numatyta, kad projektai turės būti įgyvendinti per 6 mėnesius nuo finansavimo patvirtinimo. Na, o jeigu projektas bus įvykdytas per 2 mėnesius, tai jo finansavimo intensyvumas sudarys 95 proc.“ – teigia S. Skrebė.
Pagal šią priemonę galimi pareiškėjai buvo labai mažos, mažos ir vidutinio dydžio įmonės (MVĮ). Partneriai negalimi.