BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Stebėsenos komitete pristatytos rekomendacijos Lietuvai

2015 m. rugsėjo 25 d. / Finansų ministerija

Ketvirtadienį Stebėsenos komiteto posėdyje patvirtinta trylika ministerijų administruojamų priemonių atrankos kriterijų, o posėdyje dalyvavęs Europos Komisijos atstovas pristatė Europos Tarybos rekomendacijas Lietuvai. Nors ES struktūrinių fondų investicijos Lietuvoje daro akivaizdų poveikį ekonomikos augimui, BVP didėjimui, nedarbo mažėjimui, priminta, kad bendrai dirbančiųjų skaičius dėl demografinių priežasčių mažėja, todėl Lietuvos laukia dideli iššūkiai ateityje. 

Rodoma:

Europos Tarybos rekomendacijse pabrėžiama, kad Lietuva turi aktyviau įgyvendinti struktūrines reformas ir daugiau dėmesio skirti tokiems socialiniams pokyčiams, kaip skurdo mažinimas, švietimo sistemos tobulinimas taikantis prie rinkos poreikių. Taip pat siūloma spręsti darbingo amžiaus gyventojų mažėjimo problemą, ruošti rinkai reikalingus specialistus ir gerinti sveikatos priežiūros sistemos rezultatus, sudaryti geresnes sąlygas įsidarbinti darbo ieškantiems asmenims.

Prie apžvelgtų problemų sprendimo prisideda tiek 2007-2013 m. tiek ir naujojo – 2014-2020 m. ES finansinio periodo investicijos. Yra apskaičiuota, kad nedarbo lygis 2004–2015 m. apie 4,6 proc. punkto mažesnis nei būtų be ES investicijų. Taip pat prognozuojama, kad per 2004–2015 m. laikotarpį iš viso bus sukurta 19,2 mlrd. eurų papildomo nominalaus BVP, o investuotų lėšų grąža pasieks koeficientą 1,97 kitaip tariant kiekvienas investuotas euras atneš 1,97 euro nominalios BVP grąžos.

Stebėsenos komiteto posėdyje taip pat patvirtinti 13 Aplinkos, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų administruojamų priemonių atrankos kriterijų. Jais remiantis bus atrenkami bei įgyvendinami projektai, skirti biologinės įvairovės apsaugai, kultūros paveldo objektų sutvarkymui, socialinės globos paslaugų namuose teikimo gerinimui, geležinklelio infrastruktūros TEN-T tinkle atnaujinimui, vietinių kelių vystymui, intelektinėms transporto paslaugoms, verslo įmonių dalyvavimui tarptautinėse parodose, kraujotakos ligų profilaktikai, viešojo administravimo paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimui.

Pritarta ir atrankos kriterijams, kuriais remiantis bus finansuojami mokslinių tyrimų ekperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros projektai svarbūs Sumanios specializacijos strategijos Lietuvoje įgyvendinimui.

Šiuo metu jau patvirtintos 93 priemonės, kurioms įgyvendinti numatyta beveik 3,6 mlrd. eurų (53 proc. nuo Lietuvai skirtų 2014-2020 m. ES lėšų), o projektų vykdytojams už atliktas investicijas jau išmokėta 207 mln. eurų.