BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Užsienio investuotojams Lietuvoje – lėšos efektyviems darbuotojų mokymosi būdams

2022 m. sausio 31 d. / Europos socialinio fondo agentūra

Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) baigė priemonės „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ paraiškų vertinimą. Šia priemone siekiama skatinti tiesiogines užsienio investicijas, sudarant sąlygas tobulinti investuotojų darbuotojų kvalifikaciją, žinias ir gebėjimus.

Rodoma:

Pagal priemonę ESFA gavo 10 paraiškų, 5 iš jų buvo įvertintos teigiamai ir perduotos Ekonomikos ir inovacijų ministerijai spręsti dėl finansavimo. Teigiamai įvertintose paraiškose projektams įgyvendinti prašoma daugiau kaip 626 tūkst. eurų. Kvietimu buvo numatyta paskirstyti 2,6 mln. eurų iš valstybės biudžeto. Nepanaudotos lėšos bus paskirstytos kitoms priemonėms finansuoti.

Šios priemonės lėšomis remiamas užsienio investuotojų, investuojančių į gamybą ir (ar) paslaugas Lietuvoje, darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas, įskaitant mokymo darbo vietoje organizavimą. Didžiausia projektui galima skirti finansavimo suma buvo 150 tūkst. eurų, mažiausia – 10 tūkst. eurų.

Pasak ESFA Projektų valdymo skyriaus I projektų vertinimo koordinatorės Renatos Ribinskaitės,  vienas iš prioritetinių vertinimo kriterijų, numatytų priemonės finansavimo sąlygų apraše, buvo skatinti gamybines įmones apmokyti darbuotojus pameistrystės būdu bendradarbiaujant su profesinio mokymo įstaigomis. Trijose teigiamai įvertintose paraiškose įmonės pasirinko vykdyti mokymus savo darbuotojų reikiamai kvalifikacijai įgyti pameistrystės būdu. Pasirinktos mokymo programos – elektros įrangos surinkėjo modulinė profesinio mokymo programa, inžinerinių elektrikų mokymai, siuvėjo-operatoriaus moduliniai mokymai, kokybės kontrolierių mokymai ir kt.

Pameistrystė yra efektyviausia profesinio mokymo forma, atitinkanti darbo rinkos poreikius ir darbdavių lūkesčius. Kaip parodė Interreg Europe programos lėšomis 40Ready projekto „Mažų ir vidutinių įmonių gebėjimų stiprinimas, siekiant pasirengti Pramonei 4.0“ įgyvendinamo metu atlikta analizė, pameistrystės koncepcijos įgyvendinimas Lietuvoje kol kas vyksta pakankamai lėtai. Viena iš svarbiausių to priežasčių yra sąlyginai vangus darbdavių įsitraukimas ir dalyvavimas vykdant pameistrystės programas. Dauguma pramonės sektoriaus mažų ir vidutinių įmonių neturi žinių ir resursų savarankiškai įgyvendinti pameistrystės veiklas, o profesinio mokymo įstaigos dažnai nerengia specifinių kompetencijų turinčių specialistų, kurie atėję į darbo rinką iš karto kurtų pridėtinę vertę, kurių nereikėtų mokyti, kaip dirbti su sudėtinga ir specifine įranga. Tikimasi, kad šio kvietimo projektų įgyvendinimas paskatins pramonės įmonių ir profesinių mokyklų bendradarbiavimą.

Atsižvelgiant į Pramonė 4.0 keliamus iššūkius ir naujausių technologijų pritaikymą, šia priemone įmonės taip pat buvo skatinamos apmokyti žemos kvalifikacijos darbuotojus bei kelti kvalifikaciją finansuojant jų poreikius atitinkančius mokymus. Tokiu būdu siekiama padėti žemos kvalifikacijos darbuotojams prisitaikyti prie modernėjančios darbo aplinkos ir sudaryti sąlygas tobulinti bei įgyti inžinerinės pramonės kompetencijas.

Pagal įvertintas paraiškas projektus numatyta įgyvendinti Panevėžio (2), Kauno (1), Šiaulių (1) ir Marijampolės (1) apskrityse.