BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Užsienio piligrimų kelias veda į marijonų miestą

2014 m. rugsėjo 22 d.

„Marijampolė laukia piligrimų bei turistų ir gali jais pasirūpinti“, – sako Arūnas Adomynas, Palaimintojo Jurgio Matulaičio piligrimų centro administratorius, ir kviečia į svečių namus „Domus Beati“, kurie įsikūrę miesto centre, buvusiame marijonų vienuolyno spaustuvės pastate, šalia Poezijos parko. 

Rodoma:

Šio pastato ir Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos atnaujinimo projektą, pritaikant jį turizmo reikmėms (II etapas), įgyvendino viešoji įstaiga Marijampolės kultūros ir istorinio paveldo turizmo centras. Per porą metų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš ES fondų buvo gauta 3 215 612 litų.

Už šias lėšas vienuolyno pastatas restauruotas, jame įrengti kambariai, kuriuose vienu metu nemokamai gali apsistoti apie 50 keliautojų. Yra virtuvė, valgomasis, dušai, liftas. Keliaujantys piligrimai gali pasinaudoti nemokamu WI-FI ar apsilankyti centre duris atvėrusioje bibliotekoje. Ši įstaiga atvira visiems. Anot bibliotekininkės Jolantos Senkuvienės, skaitytojai įvairūs – moksleiviai, katechetai ar svečiai, besidomintys retais spaudiniais.

Vasaros pradžioje atidarytame Piligrimų centre už tam tikrą mokestį galima rengti konferencijas, seminarus. Yra skaitmeninis projektorius, įgarsinimas, o parapijos salė talpina apie 70 žmonių. Galima dalyvauti edukaciniuose renginiuose, su gidu aplankyti šiuolaikiškai prieš trejus metus įrengtą Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejų – ten surinkti arkivyskupo asmeniniai daiktai, bažnytiniai rūbai, dokumentai, fotografijos. Verta užsukti ir į baziliką, kurios koplyčioje yra arkivyskupo Matulaičio (1871–1927) amžinojo poilsio vieta. Tik šio iš Marijampolės apylinkių kilusio kunigo, marijonų vienuolio dėka Lietuvoje neišnyko Marijonų ordinas.

Vienuolių marijonų istorija Marijampolėje prasidėjo 1750 m., kai grafienės Pranciškos Ščiukaitės-Butlerienės kvietimu į tuometį Starapolės miestelį atvyko pirmasis vienuolis marijonas čekas Adalbertas Vaitiekus Strachas ir buvo pradėta bažnyčios bei vienuolyno statyba, o galėjo baigtis 1911 m., kai mirė paskutinis šio ordino vienuolis; ištuštėjęs vienuolynas tuomet jau buvo uždarytas. Jurgis Matulaitis užsienyje slapta atnaujino marijonų veiklą ir 1917 m. vienuoliai sugrįžo į Marijampolę.

Piligrimų centre dažnai galima išgirsti kalbant lenkiškai, nes Lenkijos maldininkai vieni aktyviausių – jie keliauja ir pėsti, ir važiuoja. Taigi užsuka ir į Marijampolę, juk miestas yra pakeliui į Baltijos valstybių sostines Rygą ar Taliną. Be to, Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilika ir marijonų vienuolynas įtraukti į Jono Pauliaus II piligrimų kelio programą. Ilgaisiais savaitgaliais ar atlaidų dienomis girdėti ir estų, vokiečių kalba – centras būna pilnutėlis.

Šio projekto, kuriam įgyvendinti 2009–2013 m. iš viso buvo išmokėta kiek daugiau nei 8 mln. litų ES lėšų, rengėjai džiaugiasi, kad atgimsta sakralinis turizmas, kad pasauliui gali pristatyti savo miestą, kuriam vardą padovanojo vienuoliai marijonai.

Raktažodžiai: es investicijos Kultūra