„Pirmąjį šių metų pusmetį INVEGA veiklos apimtys augo: pradėtos teikti portfelinės garantijos leido pasiūlyti pažangių sprendimų, kuriuos verslas priėmė itin teigiamai, šiemet startavo ir priemonė, skirta garantuoti eksporto kreditus. Augant valstybės teikiamų garantijų spektrui, kartu didėjo ir verslo ryžtas skolintis. Dėl to vien per pirmąjį šių metų pusmetį valstybė už verslo paskolas garantavo daugiau nei 55 mln. eurų. Sėkmingai įsibėgėjusios Europos Sąjungos lėšomis finansuojamos priemonės „Portfelinės garantijos paskoloms“ bei „Portfelinės garantijos lizingo sandoriams“ jau užtikrino verslo finansinius įsipareigojimus daugiau nei 32 mln. eurų sumai“, – sako INVEGA generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.
Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms šiemet INVEGA jau suteikė 243 individualias garantijas, kurių bendra paskolų suma siekė kiek daugiau nei 32 mln. eurų. Labiausiai, net 80 proc., išaugo INVEGA individualių garantijų, suteiktų už įmonių, besiverčiančių baldų gamyba, paskolas bei lizingo sandorius, skaičius. Palyginti su 2017 m. I pusmečio individualių garantijų statistika, padidėjo ir statybos (13 proc.), medienos (10 proc.) bei tekstilės ir aprangos įmonių (10 proc.) poreikis skolintis su valstybės pagalba.
Daugiausia šių metų pirmąjį pusmetį su INVEGA individualiomis garantijomis skolinosi įmonės, veiklą vykdančios daugiau kaip 5 metus – joms suteikta 63 proc. individualių garantijų, kurios verslui leido pasiskolinti daugiau kaip 25,6 mln. eurų. Įmones, veiklą vykdančias iki 1 metų, šį laikotarpį taip pat pasiekė daugiau kreditų: su INVEGA individualia garantija naujos įmonės pasiskolino daugiau kaip 2,1 mln. eurų (2017 m. analogišku periodu – 1,5 mln. eurų). Kaip ir praėjusiais metais, valstybės garantijų paslaugomis aktyviausiai naudojosi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų verslai – šiuose regionuose individualių garantijų suma siekė daugiau nei 16 mln. eurų.
INVEGA garantijų statistika rodo, kad pirmąjį pusmetį įmonės linko skolintis ilgesniam periodui – vidutinė paskolos trukmė padidėjo iki 3,6 metų (buvo 3,5 m.), o vidutinė garantijos trukme – 2,7 metų (buvo 2,5 metų).
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – valstybės įkurta institucija, skirta padėti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.