BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Verslas jau gali kreiptis dėl dalinio palūkanų kompensavimo

2016 m. kovo 9 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Lietuvos verslo įmonės jau gali teikti paraiškas daliniam palūkanų kompensavimui gauti. Iš viso iki 2023 m. įmonėms bus kompensuota iki 21,7 mln. eurų iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų.

Rodoma:

2014–2020 m. finansavimo laikotarpiu dalinio palūkanų kompensavimo (DPK) priemonė skirsis nuo anksčiau įgyvendintos pirmtakės. „Naująją jungtinę DPK priemonę sudarys trys atskiros priemonės: DPK smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų verslumui didinti, DPK labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) produktyvumui didinti ir DPK pramonės įmonėms efektyvumui didinti, – teigia „Invega“ generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Tiesa, šiuo metu paskelbti du kvietimai teikti paraiškas pagal šią jungtinę priemonę – DPK smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų verslumui didinti ir DPK pramonės įmonėms efektyvumui didinti“.

Visos DPK priemonės tarpusavyje skirsis kompensavimo dydžiu ir finansavimo gavimo sąlygomis, atsižvelgiant į skirtingas finansavimo formas. Priklausomai nuo finansavimo sandorio tipo MVĮ planuojama kompensuoti nuo 50 iki 95 proc. per 36 mėnesius finansų įstaigoms sumokėtų palūkanų.

Šiuo finansavimo laikotarpiu sudaryta galimybė kreiptis dėl palūkanų kompensavimo ir pramonės įmonėms. Pramonės įmonės, atlikusios energijos vartojimo auditą ir ketinančios investuoti į energijos efektyvumo didinimo priemones, galės gauti paskolų ar lizingo sandorių dalinį palūkanų kompensavimą. Pramonėms įmonėms bus kompensuojama iki 100 proc. palūkanų, sumokėtų per 60 mėnesių.

Dėl palūkanų kompensavimo gali kreiptis labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės arba pramonės įmonės, kurios ne anksčiau kaip nuo 2015 m. spalio 1 d. su finansų įstaiga pasirašė ar pasirašys finansavimo sutartį ir nuo 2015 m. spalio 1 d. iki 2023 m. rugsėjo 30 d. mokės (mokėjo) palūkanas.

Bendra vienai įmonei suteiktos de minimis pagalbos suma negali viršyti 200 tūkst. Eur per 3 finansinių metų laikotarpį (kelių transporto sektoriaus įmonei per trejus fiskalinius metus – 100 tūkst. Eur).

Tie pareiškėjai, kurie yra pasirašę paskolos ar lizingo sutartis su finansų įstaiga nuo 2015 m. spalio 1 d. iki 2016 m. vasario 29 d., paraiškas „Invegai“ privalo pateikti iki 2016 m. gegužės 31 d. Priešingu palūkanos bus kompensuojamos tik nuo paraiškos „Invegai“ pateikimo dienos.

Paraiškas iš dalies kompensuoti palūkanas įmonės gali teikti „Invegai“ iki 2020 m. spalio 31 d., o palūkanas numatoma kompensuoti iki 2023 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos rasite svetainėse www.invega.lt, www.ukmin.lrv.lt ir www.esinvesticijos.lt.

2014–2020 m. laikotarpiu įgyvendinamos priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ tikslas – palengvinti finansų įstaigoms paskolas grąžinančių ar lizingo sutartyse nustatytus įsipareigojimus vykdančių įmonių finansinę naštą ir papildomai skatinti įmonių plėtrą. Ši priemonė parengta pagal 2007–2013 metų laikotarpiu įgyvendintą ir didelio verslo atstovų susidomėjimo sulaukusią dalinio palūkanų kompensavimo priemonę.

Nuo 2009 m. iki 2015 m. rugpjūčio priimti 5027 sprendimai kompensuoti palūkanas. Iš viso labai smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams buvo išmokėta 17,67 mln. eurų.

Susiję įrašai