BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Išleista nauja Sumanios specializacijos stebėsenos ataskaita

Vykdytojas VšĮ Inovacijų agentūra
Produkto rūšys TV laidos, filmai, el. svetainės

Jau galite susipažinti su Inovacijų agentūros ekspertų paruošta Sumanios specializacijos strategijos (S3) stebėsenos ataskaita, kurioje rasite svarbiausių rodiklių analizę ir ekspertines įžvalgas apie S3 progresą.

Naujausia apžvalga atskleidė, kad nuo S3 įgyvendinimo pradžios 2014-aisiais Sumanios specializacijos prioritetus atitinkantys sektoriai sparčiai augo. Lietuvos ekonomikos augimo tempą ypač lenkė Sumanios specializacijos pridėtinės vertės ir darbuotojų skaičiaus augimo rodikliai.

S3 prioritetus atitinkantys sektoriai taip pat išsiskyrė savo investicijomis į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas.

Vis dėlto, ataskaitą rengę ekspertai pastebi, kad Sumanios specializacijos sektoriai sparčiai auga ne tik Europoje, bet ir kitose šalyse, o tam tikri stagnuojantys rodikliai rodo ir būtinybę didinti Lietuvos investicijas į inovacijas šiuose sektoriuose.

Išsamias ekspertų įžvalgas ir rodiklių duomenis galite rasti čia.

Sumanios specializacijos strategija – tai valstybės paramos moksliniams tyrimams bei inovacijoms strategija, kurios įgyvendinimui pasirinkti strategijos prioritetus atitinkantys sektoriai. Lietuvoje tokiais sektoriais laikomos agroinovacijų ir maisto technologijų, energetikos, informacinių ir ryšių technologijų, kūrybinių industrijų, sveikatos technologijų, netaršaus transporto ir susijusios sritys.

Inovacijų agentūra prisideda prie šios strategijos įgyvendinimo, rengia verslo fasilitavimo programas ir skatina strategijos prioritetus atitinkančių sektorių tarptautiškumą bei ekosistemų vystymąsi.

Tekstas parengtas įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Sumanios specializacijos MTEP rezultatų diegimo, skaitmeninant gamybos procesus, pramonės įmonėse fasilitavimas (Smart Inotech pramonei)“. Projekto Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004.