BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Metodinės gairės „Modernios technologijos švietimui“

Vykdytojas Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Metodijos, metodinės rekomendacijos

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus specialistai kartu su  VGTU konsultantais parengė metodines gaires „Modernios technologijos švietimui“, kurių  paskirtis yra įgalinti pradinio ugdymo mokytojus į formalųjį ir neformalųjį ugdymo procesą integruoti STEAM srities disciplinas atskleidžiant jų sąsajas su kitų dėstomų dalykų turiniu bei atrasti naujų modernių būdų ir įrankių, leidžiančių mokymą organizuoti pasitelkiant išmaniąsias priemones bei technologijas.

Šios metodinės gairės apima platų spektrą STEAM srities metodologijos: aptariami teoriniai šios krypties aspektai, pateikiamos pagrindinės sąvokos bei terminologija, STEAM aktualumas ir integravimo galimybės, ugdymo proceso kokybei gerinti rekomenduojamos išmaniosios priemonės ir įrankiai, dalijamasi konkrečių pamokų planais-gairėmis.

Gairėse atskleidžiama, su kokiais iššūkiais ir sunkumais susiduriama apmąstant STEAM situaciją XXI amžiaus Lietuvos švietimo sistemoje - mėginant pažvelgti į mokomąjį turinį iš tarpdisciplininės integracijos perspektyvų ir siekiant įgyvendinti šį uždavinį konkrečiame ugdymo procese. Norėdami išugdyti vis labiau modernėjančiame pasaulyje emociškai ir intelektualiai patogiai besijaučiantį ir inovatyviai mąstantį jauną žmogų, pirmiausia turime pasirūpinti jo ugdytoju - jo kompetencijų augimu, motyvacijos ir kūrybiškumo skatinimu, mokymo priemonių ir metodų atnaujinimu, aiškesnių ugdymo turinio gairių apibrėžimu.  Atsižvelgiant į aptartuosius ugdymo proceso faktorius ir aktualijas, šia metodine priemone siekta padėti ugdymo proceso dalyviams aktyviau ir sėkmingiau integruoti STEAM paradigmą į mokyklų mokomąsias programas ir ugdymo turinį, todėl ypatingas dėmesys skirtas ne tik STEAM disciplinų analizei ir jų sąsajoms, bet ir konkrečių pamokų pavyzdžių bei išmaniųjų įrankių vizualizavimui ir panaudojimo galimybių pamokose pagrindimui.

 Tikimasi, kad parengtos metodinės gairės turės išliekamąją reikšmę ir ja galės naudotis ir kiti specialistai.