BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Tikslinės grupės vaikų skiepijimo apimčių tyrimo duomenų analizė

Vykdytojas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Tyrimai, studijos

PSO Pasauliniame 2011–2020 m. vakcinacijos veiksmų plane primenama, kad skiepai yra ir turėtų būti pripažįstami ne tik kaip esminė žmogaus teisės į sveikatos priežiūrą dalis, bet ir kaip asmens, visuomenės ir valdžios pareiga, nes skiepijimas kasmet padeda išvengti 2,5 mln. žmonių mirčių. Apsaugoti nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų vaikai turi geresnių galimybių save realizuoti ir klestėti. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų Organizacijos 1959 m. Vaiko teisių deklaracija, 1989 m. Vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymu, kitomis tarptautinės teisės normomis bei principais, kiekvienas vaikas turi lygias su kitais vaikais teises ir negali būti diskriminuojamas dėl savo arba savo tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų lyties, amžiaus, tautybės, rasės, kalbos, tikėjimo, pažiūrų, socialinės, turtinės, šeimyninės padėties, sveikatos būklės ar kokių nors kitų aplinkybių, kiekvienam vaikui - tiek iki gimimo, tiek ir po jo - turi būti garantuota galimybė būti sveikam, normaliai vystytis fiziškai ir protiškai. Jaunų žmonių sveikata yra vienas iš svarbiausių prioritetų ES. Ir sveikata, ir suformuotas požiūris į ją tiesiogiai veikia jaunų žmonių tolesnę raidą ir turi įtakos ateities perspektyvoms. Lietuvoje įgyvendinamose romų ir pabėgėlių integracijos programose sveikatos sričiai skiriamas nedidelis dėmesys. Mokslinių tyrimų, kuriuose būtų vertinamos Lietuvoje laikinai ar nuolatos gyvenančių pabėgėlių ir romų vaikų skiepijimo aprėptys – trūksta, Europoje ir visame pasaulyje jų atliekama gana nedaug, todėl svarbu įvertinti Lietuvoje gyvenančių romų vaikų skiepijimo aprėptis ir apžvelgti vaikų pabėgėlių skiepijimų būklė.

Šio tyrimo tikslas – įvertinti romų vaikų ir pabėgėlių iki 18 metų paskiepytų nuo tuberkuliozės, hepatito B, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, B tipo Haemophilus influenzae skiepijimo aprėptis.

Tyrimo uždaviniai:1. Aprašyti romų ir pabėgėlių skiepijimo aprėpčių situaciją Europos ir pasaulio šalyse.2. Įvertinti Lietuvoje gyvenančių romų vaikų iki 18 metų, paskiepytų nuo tuberkuliozės, hepatito B, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, B tipo Haemophilus influenzae skiepijimo aprėptis.3. Apibūdinti laikinai Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių iki 18 metų, paskiepytų nuo tuberkuliozės, hepatito B, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, B tipo Haemophilus influenzae skiepijimo būklę.

http://skiepai.ulac.lt/informacija-skirta-tikslinems-grupems