BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

3D aritmijų modeliavimas, panaudojant širdies optinio mepingo, mikroelektrodinio registravimo ir plyšinių jungčių laidumo duomenis

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0140

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-23

Tarp širdies susitraukimų kylančios veikimo potencialo (VP) alternantės, susidarančios esant tachikardijai, yra plačiai naudojamos, kaip empirinis parametras, padedantis įvertinti staigios mirties riziką iš vidutinės ir ilgos trukmės EKG. Pastaruoju metu didėja susidomėjimas repoliarizacijos alternantėmis, nes jos padeda sudaryti trumpalaikę širdies aritmijų susidarymo prognozę ir parinkti gydymo strategiją. Deja, techninės galimybės tiesiogiai tirti šį ryšį yra ribotos, tyrimuose daugiausiai informacijos suteikia optinių elektrolapių (OE) metodas, kuris leidžia netiesiogiai registruoti alternantes iš daugelio širdies paviršiaus taškų vienu metu, tačiau OE pasižymi trūkumais: gaunamas tik 2D sklidimo vaizdas; optinių signalai susideda iš įvairių gylių; audinio nehomogeniškumai pakeičia VP formą. Tokiu būdu, VP neša informaciją netik apie jonų srovių dinamiką, bet ir apie kliūtis jo sklidimo kelyje. Mes planuojame eksperimentiškai ir skaičiuojamaisiais metodais tirti šį fenomeną. Sužadinimas miokarde sklinda per plyšines jungtis (PJ). Iki šiol visuose miokardo modeliuose buvo laikoma, kad PJ laidumas yra pastovus, tačiau jau yra plačiai pripažintas faktas, kad jis priklauso nuo tarpląstelinės įtampos. Tyrimuose planuojame sukurti sužadinimo sklidimo ir optinės sklaidos matematinį modelį bei parinkus jų parametrus taikant globalaus optimizavimo ar dirbtinio intelekto metodus pagal eksperimentų duomenis (elektrofiziologinius ir optinio mepingo), tirti erdvinių (3D) aritmijų ryšį su VP alternantėmis, jų susidarymo mechanizmus, PJ laidumą giluminiuose miokardo sluoksniuose. Šį metodą būtų galima taikyti net tik elektrinių procesų mechanizmų tyrimuose sveikoje ar išeminėje širdyje, bet manome, kad ateityje jis galėtų būtų panaudotas kuriant naujus efektyvesnius gydymo metodus klinikinėje praktikoje ar sudarant gydymo strategiją.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-01-29
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2021-05-04)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2021-05-04) 72.50
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 66 499,55 Eur
Prašoma finansavimo suma: 66 499,55 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai