BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

„Adaptyvios patalpų mikroklimato valdymo sistemos veikiančios dirbtinio intelekto principais projektavimas, diegimas ir testavimas.“

Nr. 01.2.1-MITA-T-852-02-0101

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas NPS namai, UAB
Savivaldybė
Priemonė INOSTARTAS
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-852-02

Naujos technologijos ir dirbtinio intelekto priemonės, sparčiai keičia ne tik verslą, tačiau ir visuomenę, kuri vis labiau įsitraukia į išmanių produktų naudojimą, o reikalavimai pastatams kinta ne tik energijos suvartojimo, bet ir komforto atžvilgiais. Energijos taupymas yra pirmiausia naudingas aplinkosaugine prasme. Siekiant, kad kiekvienas namų ūkis taupytų energiją, būtina užtikrinti ne tik finansinį efektą, tačiau ir pastatų inžinerinėms sistemoms valdyti skirto laiko ir pastangų minimizavimą. Todėl namų automatizavimo sistemas būtina papildyti dirbtinio intelekto teikiamomis savybėmis: išmanus namas turi pats adaptuoti savo valdymo parametrus priklausomai nuo naudotojų rutinos pasikeitimų ir nereikalauti naudotojų sudaryti ir pastoviai koreguoti savo gyvenimo prognozę, kas šiuolaikinėje itin dinamiškoje visuomenėje yra ne tik nepatogu, tačiau dažnai ir netikslu. Pagrindinis projekto tikslas - sukurti projektuojamiems pastatams pritaikytą mikroklimato valdymo sistemą, kuri dirbtinio intelekto principais adaptyviai valdytų inžinerines pastato sistemas. Kadangi tiek dirbtinio intelekto sistemos mokymasis, tiek prognozių taikymo intensyvumas, tiek vartotojo pageidaujamas automatizacijos (dirbtinio intelekto įsikišimo) lygis, tiek patys valdomi inžineriniai procesai pasižymi savitais dinamikos ypatumais, tai natūralu, jog siekiant sukurti efektyvų, bet pastato gyventojų komforto netrikdantį (neteisingos prognozės atveju) valdymo parametrų modelį, būtina ne tik tinkamai parinkti namų automatizavimo technologijas ir į jas integruoti esminius funkcinius algoritmus suteikiančius dirbtinio intelekto sistemos savybes, tačiau ir eksperimentiniu būdu jas suderinti bei parengti sistemos adaptavimo naujų projektų pastatams metodiką. Projekto pagrindinis rezultatas: sukurtas, ir į eksperimentinį produktą (pastatą) integruotas mikroklimato valdymo sistemos, pasižyminčios ne tik namų automatizacijos, bet ir dirbtinio intelekto išmanių namų technologijų savybėmis, prototipas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-03-03
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Ne
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 33 225,91 Eur
Prašoma finansavimo suma: 28 242,02 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai