BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

ALAINO BADIOU SUBJEKTO SAMPRATA ŠIUOLAIKINĖS POLITINĖS FILOSOFIJOS KONTEKSTE

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-02-0170

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vytauto Didžiojo universitetas
Savivaldybė Kauno miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-02

Šis projektas skirtas šiuolaikinės politinės filosofijos kontekste analizuoti prancūzų filosofo Alaino Badiou subjekto sampratą. Keliamas klausimas, kodėl Badiou, kaip ir jo filosofiniai pirmtakai ir bendraminčiai, grąžina šią iš esmės atnaujintą sampratą į šiuolaikinį filosofinį ir politinį naujųjų socialinių judėjimų diskursą, kuriam būdingesnė desubjektyvizacijos, deteritorizacijos ir geismo srautų logika. Daroma prielaida, kad atsisakydami subjekto sampratos mes patys bent jau iš dalies išsižadame gebėjimo kritikuoti esamą padėtį. Kita vertus, tokia pozicija vis labiau būdinga ne tik šiuolaikinei filosofijai, bet ir pastarojo dešimtmečio politiniams judėjimams, kuriuose bandymas priešintis šiuolaikinės galios aparatams neretai bandomas jungti su atsisakymu konstruoti aktyvų politinį subjektą, ir ieškoma kitų aktyvios kolektyvinės saviraiškos formų. Trečia, subjekto konstravimas šiuolaikinės politikos kontekste nesuspenduoja mažosios politikos procesų, bet juos pratęsia ir pagilina.Politinio subjekto samprata projekte siejama su statiškos tvarkos pertrūkiu – įvykiu ir po jo besiklostančia tiesos procedūra, numatančia, kad būsimasis subjektas į situaciją žvelgs iš įvykio perspektyvos. Paskiro ar kolektyvinio subjekto atsiradimą lemia, jam sąlygas sudaro tik įvykis. Darbe bus nagrinėjami ne tik įvykiai, galintys lemti tokių subjektų atsiradimą, bet ir patys subjektai, dažniau reikalaujantys socialinio teisingumo ir lygybės, o ne skirtumo ir įvairovės. Bus parodyta, kaip Badiou subjekto samprata praplečia mažosios politikos kontekstą, leisdama analizuoti spontaniškus pasipriešinimo protrūkius, suteikdama socialiniams judėjimams galimybes užmegzti ryšius su normalioje situacijoje nepastebimais socialiniais sluoksniais – vadinamąja tuštuma. Tokios pastangos bus skiriamos nuo pastangų primesti tai tuštumai simuliakrinį kraujo ar žemės bendrijos statusą. Taip pat bus aptariamos galimybės subjektui išlaikyti ir įtvirtinti savo tiesą imanentinėje situacijos plotmėje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-08-07
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-08) 92.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 53 813,76 Eur
Prašoma finansavimo suma: 53 813,76 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-11-27
Sutarties pasirašymo diena: 2017-11-28
Sutarties galiojimo pabaiga: 2020-04-14
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
53 813,76 53 813,76 53 685,61 53 685,61

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 1.00
2 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 1.00
3 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-15 07:52

Susiję įrašai