BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Atominių parametrų teorinis tyrimas ir jų taikymas astrofizikoje

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-02-0072

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-02

Atominiai duomenys: energijos spektras, šuolių charakteristikos, hipersmulkiosios struktūros parametrai yra plačiai naudojami įvairiose mokslo srityse: atomo spektroskopijoje, plazmos fizikoje, astrofizikoje. Žvaigždžių bei jų evoliucijos tyrimai labai priklauso nuo spektro, gauto iš žvaigždžių, analizės. Taigi yra didelis atominių charakteristikų poreikis. Atominės charakteristikos taip pat reikalingos naujai besikuriančiai astronomijos/astrofizikos sričiai tokiai kaip gravitacinių bangų astronomija, kurios vienas iš pagrindinių tikslų stebėti ir nagrinėti gravitacines bangas. Medžiagų, išsiskiriančių susijungiant juodosioms skylėms ar neutroninėms žvaigždėms, savybės yra svarbios elektromagnetiniuose pereinamuose procesuose. Tas medžiagas apibūdina didelio greičio gradientai ir sunkieji elementai susidarantys r-proceso metu, kas kelia iššūkius tiksliai suskaičiuoti neskaidrumą ir spinduliuotės pernašą. Taigi r-proceso elementų neskaidrumams nagrinėti reikalingas jų energijos spektras, bei šuolių parametrai. Šio projekto tikslas - atominių charakteristikų reikalingų astrofizikoje teorinis tyrimas, surandant tinkamas skaičiavimų strategijas daugiakonfigūraciniame Dirako, Hartrio ir Foko artinyje. Dalyvavimas šiame projekte leis stažuotojui pagilinti žinias ne tik atomo teorijoje, bet ir astrofizikoje. Taip pat ši po-doktorantūros stažuotė suteiks galimybę projekte dirbančiam stažuotojui įgyti naujų žinių, patirties, bei pakelti savo kvalifikaciją vykdant mokslinius tyrimus užsienio mokslo centruose. Gauti energijų spektrai ir šuolių charakteristikos padės identifikuoti spektrus stebimus astronomijoje ir leis geriau suprasti sunkių elementų susidarymą visatoje ir pačios visatos evoliuciją. Taip pat projekto metu koreliacijų įskaitymo strategijos radimas elementams (ir/ar jų jonų) su sudėtingomis elektronų konfigūracijomis paspartintų atominių charakteristikų teorinius tyrimus atomo fizikoje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-07-03
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-08) 80.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 53 813,76 Eur
Prašoma finansavimo suma: 53 813,76 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-12-03
Sutarties pasirašymo diena: 2017-12-04
Sutarties galiojimo pabaiga: 2020-03-16
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
53 813,76 53 813,76 53 813,73 53 813,73

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00
2 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 1.00
3 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-13 07:54

Susiję įrašai