BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Augalų mitybos ir pasėlių fitocenologinės būklės stabilizavimas pupiniais ir migliniais augalų deriniais ekologinėje agrosistemoje

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-02-0085

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras
Savivaldybė Kėdainių raj.
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-02

Ekologiška produkcija turi vis didesnę paklausą, todėl tai skatina tirti ir parinkti tinkamiausias augalų rūšis bei kurti inovatyvias technologijas ekologiniuose ūkiuose. Nesant galimybės naudoti sintetinių augalų maitinimo ir apsaugos priemonių, svarbu parinkti konkurencingus augalus, kurie pasižymėtų maisto medžiagų kaupimu, atsparumu ligoms ir turėtų stiprią stelbiamąją gebą piktžolėms. Ekologiniuose augalininkystės ūkiuose stengiamasi atsižvelgti į kokybės išsaugojimą, aplinkosaugą ir ekonomiką. Siekiant, kad augalai duotų stabilų derlių, svarbi jų kaita, kad vieni augalai sukurtų tinkamas mitybos ir fitosanitarines sąlygas kitiems. Renkantis augalų kaitą, juos reikia įvertinti ne tik pagal galimą pelningumą, bet ir jų kaip priešsėlių vertę bei įtaką dirvožemiui. Įvairių rūšių augalai skiriasi iš dirvožemio paimamų maisto medžiagų ir dirvoje paliekamų liekanų kiekiu, jų chemine sudėtimi, šaknų sistema ir jų įsiskverbimo gyliu, įtaka dirvožemio mikrobiotai. Augalų kaita visuose dirvožemiuose turi būti parenkama pagal jų savybes ir įtaką dirvožemiui – kaitalioti plačialapius dirvožemio našumą didinančius su jį išnaudojančiais migliniais javais. Dirvožemį galima padaryti našesnį ne tik didinant augalų įvairovę, bet ir įvairinant jų panaudojimo būdus. Projekto tikslas – ištirti kokią įtaką javams, piktžolėms, azoto kiekiui, derliui ir kokybei turi pupiniai ir migliniai įsėliai ekologinėje žemdirbystės sistemoje. Bus siekiama įvertinti kaip įsėliai įtakoja pagrindinio augalo augimą ir derliaus formavimąsi; išsiaiškinti įsėlių konkurencingumą piktžolėtumui ir suderinamumą pagrindiniui augalui; įvertinti kaip įsėliai įtakoja piktžolių slopinimą; nustatyti įsėlių įtaką azoto kaupimuisi dirvožemyje, javuose (šiauduose, grūduose), įsėlyje bei piktžolėse. Gautus rezultatus numatoma paskelbti mokslinėje ir populiariojoje spaudoje, panaudoti ruošiant ekologijos, agronomijos krypčių specialistus, konsultuojant augintojus ir vartotojus.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-07-21
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-11-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2017-11-08) 62.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 42 502,40 Eur
Prašoma finansavimo suma: 42 502,40 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai