BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Didelio azoto efektyvumo trąšų gamyba iš atskirtos šlapalo frakcijos, naudojant mechaninį-cheminį apdorojimą mineralais, turinčiais maisto medžiagų

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-17-0005

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-17

Maisto, energijos ir vandens sistemos yra neatsiejamai susijusios su įprasta žemės ūkio produkcija, ypač trąšų sistemomis. Maisto produktų poreikia ir gamyba visame pasaulyje toliau auga, todėl bus sunkiau patenkinti pasėliams reikalingą trąšų paklausą ir tai sukels vis didesnį spaudimą mūsų vandens ir energijos sistemoms. Naudojamos susigrąžintos maistinės medžiagos (azotą ir fosforą) gali patenkinti didelę dalį trąšų poreikio, kartu padidindamos šios sistemos tvarumą. Tačiau perdirbtos trąšos sudaro tik nedidelę dalį maistinių medžiagų, kurios šiuo metu naudojamos visame pasaulyje. Mokslinėje literatūroje ir pramonės naujovėse didelis dėmesys buvo skiriamas maistinių medžiagų atstatymui, tačiau mes vis dar galime padaryti klaidą uždarydami nutrūkusį maistinių medžiagų ciklą, ypač azoto. Dabartinė mūsų gamybos sistema labai priklauso nuo daug energijos reikalaujančių azotinių trąšų gamybos ir riboto iškasamo fosforo kiekio, kad būtų išlaikytas žemės ūkio produktyvumas. Maistinės medžiagos, patekusios į pasėlius, gali būti sunaudotos ir patenka į žmonių ar gyvūnų atliekas ir nuotekas arba gali būti maisto atliekos, kurios gali būti kompostuojamos ar kitaip perdirbamos. Šios maistinės medžiagos gali tapti papildomu maistinių medžiagų pertekliumi ir patekti į sistemas, kurios gali sukelti daugiau vandens sutrikimų. Projekte pagrindinis dėmesys bus skiriamas efektyvaus energijos vartojimo ir ekonomiškai efektyvių azoto, kaip karbamido ar amonio karbonato, regeneravimo metodų sukūrimui, po kurio bus vykdoma tvaraus mechaninio ir cheminio sintezė, turinti padidintą N efektyvumą turinčias trąšų medžiagas. Siūlomos inžinerinės medžiagos slopins karbamido reaktyvumą, todėl bus tinkamesnės augalams, mažins ŠESD dujų emisiją ir N išsiplovimą bei tikėtina, kad gerins dirvožemio mikrobiologinį aktyvumą.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-12-13
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-03-13)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-03-13) 74.50
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 999 980,59 Eur
Prašoma finansavimo suma: 999 980,59 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai